Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k Vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak zabránit rosení oken na stavbě

Rosení oken může potkat i vás. Kdy? Lidé se s tím nejčastěji setkají po výměně starých oken za nová plastová. A také v novostavbách, kde se drží vyšší vlhkost vzduchu z čerstvých omítek. Rosení oken z vnitřní strany skla je sice nepříjemné, ale není vadou výrobce oken. Je to spíš známka toho, že okenní otvory jsou dobře utěsněny. A to jste přece chtěli, ne? A jestliže jste okna montovali svépomocí, můžete být na sebe vlastně hrdí, že jste to udělali dobře.

Teplo ani vlhkost nemůže novými plastovými okny ven

Při rekonstrukci domu – po výměně oken, případně ještě po současném zateplení fasády – nastane situace, která pro vás byla doposud neznámá. Původní stará okna, zpravidla dřevěná a často špaletová (kastlová) nikdy dobře netěsnila. Vlhkost tedy z domu unikala pozvolna prakticky nepřetržitě, takže se nikde příliš nenahromadila. Jenže s vlhkostí utíkalo ven i teplo a do domu táhlo. Výměnou oken se všechny otvory a skulinky utěsnily.

Co s tím? Správné větrání vám pomůže

Jediná pomoc, jak pravidelně z bytu vypouštět nahromaděnou vlhkost, je správné větrání. Samozřejmě se tím nemyslí, že máte mít celý den pootevřené okno. To by – obzvláště v zimním období – jaksi nová plastová okna ztrácela smysl. Účinnější, než věčně otevřená ventilačka, je tedy rychlé a prudké vyvětrání. Rozhodně každé ráno. Deset až patnáct minut otevřete okna dokořán. Není od věci udělat i průvan. Zároveň je vhodné na chvíli zastavit topení. Poté několikrát během dne vždy na pár minut.

Správným větráním šetříte energie

Tím, že větráte nárazově, se ani při mrazech nestačí ochladit nábytek, tudíž následné ohřátí vzduchu je velmi rychlé a nezvýší se spotřeba energie. Odvětráváním vlhkosti z bytu zároveň předcházíte poškození omítky a zdiva. Při dlouhodobém a rozsáhlém rosení oken může docházet k opadávání omítky, případně k vzniku plísní.Zpět do poradny
394
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili až k Vám domů
678
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
279
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 32 251 objednávek a dodali vám více než 150 000 oken

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde

Dodávali jsme okna i vašemu sousedovi. Nevěříte?

V minulém roce jsme v ČR
dodali více než 33 000 kusů oken
Prohlédnout realizace

MenuX

InformaceX