Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Z čeho se skládá plastové okno

Víte, z čeho se skládá plastové okno? Možná nad tím někdo ani nepřemýšlí, ale jisté je, že podrobný popis okna vám pomůže lépe pochopit jeho funkce, případně vysledovat možné závady ihned v počátku. Na profilech, zasklení a těsnění závisí izolační vlastnosti. Na kvalitním kování a klikách zase bezproblémový chod. Tak jako je tomu v životě i u oken souvisí všechno se vším a zapadá jedno do druhého. Jednotlivé komponenty tedy vytváří dokonalý celek, kterým bezpochyby plastové okno může být.

Profily

Šestikomorové profily jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Jsou pevné a odolné a to díky jedinečné konstrukci vnitřních komor i předkomor. Stavební hloubka 80 mm zaručuje vysokou statickou pevnost.

Profily PREMIUM mohou být bílé nebo, v deseti dalších barvách a dekorech (zlatý dub, tmavý dub, ořech, mahagon, winchester, čokoládová hnědá, noce sorrento balsamic, šedá, antracitová se struturou dřeva, nebo strukturou písku). Dodávají se v rovném provedení, nebo v moderním zaobleném designu, kdy předsazené křídlo pomáhá zabránit zatékání při prudkých deštích.

Plastové profily vyrábí společnost AFG
Profil plastového okna

Výztuhy

V plastových profilech se nacházejí ocelové výztuhy, a to jak v křídlech, tak v rámech. Mohou mít různé tloušťky. Jejich tloušťka se odvíjí od velikosti okna. Čím větší okno, tím silnější výztuha. U malých oken 1,25 mm, u středně velkých 1,5 mm, u největších až 2 mm či dokonce 2,5 mm. Výrazně pomáhá v předcházení deformace profilů, ke které dochází naprosto přirozeně působením teplotních výkyvů. Díky výztuhám se okna nekroutí a dobře doléhají, díky čemuž mohou správně plnit svou tepelně i zvukově izolační funkci.
Ocelové výstuhy

Kování

Uvnitř profilů je kování, což je kovový systém, který slouží k zavírání a otevírání okna. Při manipulaci s oknem je kování každodenně namáháno, proto je kování jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou se  při výběru okna dívejte. Je důležité se také podívat, jestli má kování bezpečnostní body, které chrání proti vloupání, jelikož většina zlodějů se snaží o vniknutí do domu právě především skrz vypáčení kování bez rozbití skla.
Kování dodávají firmy SIEGENIA AUBI, WINKHAUS a G-U.
 
Kování activPilot u plastových oken PREMIUM

Zasklení

K zasklení se používá izolační sklo, které může být dvojité, nebo trojité. Trojsklo má vyšší izolační schopnosti, ale zase je těžší, takže u velkých oken při častém větrání dokořán znamená větší zátěž pro kování. Prostor mezi skly je vyplněn speciálním plynem, který zvyšuje izolační vlastnosti. Izolační dvojsklo má koeficient prostupu Ug=1.0/1.1 W/m²K a trojsklo Ug= 0.6 W/m²K.
Zasklení dodávají společnosti AFG, SAINT-GOBAIN.
Izolační sklo

Těsnění

Dorazové těsnění EPDM (ethylen-propalen-dien-polymer) je vysoce odolné proti stárnutím a působení povětrnostních vlivů, takže si plastová okna zachovávají dlouhotrvající těsnost. Dojde-li po několika letech k opotřebení, lze velmi snadno a levně těsnění vyměnit.

Klika

Ač klika vypadá jako zdánlivá maličkost, co si budeme povídat, bez ní by to nešlo. Okenní klika zejména zajišťuje možnost otevírání a zavírání okna. V případě bezpečnostních uzamykatelných klik navíc hraje důležitou roli při ochraně před vloupáním. Ovšem není klika jako klika. Měla by dobře padnout do ruky a mít elegantní design, aby v interiéru nepůsobila rušivě. Prodává se zpravidla v několika barvách – kromě standardní bílé a hnědé také v bronzové a stříbrné.
Okenní klika

Parapety – vnitřní a venkovní

K oknu samozřejmě náleží i parapety a to vnitřní a venkovní. Parapet je vodorovná plocha lemující spodní okraj okna. Kromě toho, že dotváří okno po designové stránce, má bezesporu praktické funkce. Tou hlavní je u venkovních parapetů ochrana před deštěm a odvádění dešťové vody a tajícího sněhu pryč od okna. Vnitřní parapety pak zvyšují izolační vlastnosti celého okna. Interiérové parapety mohou být vyrobeny z plastu, nebo dřevotřísky a exteriérové jsou nejčastěji z hliníku.
Vnitřní parapet     Venkovní parapet

Materiály pro montáž

Všechny tyto okenní součásti zaručují dobrý výsledek pouze při použití kvalitních montážních komponentů a materiálů, včetně polyuretanových pěn a tmelů a silikonů.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
439
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
897
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
327
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků