Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Z čeho se skládá plastové okno

Víte, z čeho se skládá plastové okno? Možná nad tím někdo ani nepřemýšlí, ale jisté je, že podrobný popis okna vám pomůže lépe pochopit jeho funkce, případně vysledovat možné závady ihned v počátku. Na profilech, zasklení a těsnění závisí izolační vlastnosti. Na kvalitním kování a klikách zase bezproblémový chod. Tak jako je tomu v životě i u oken souvisí všechno se vším a zapadá jedno do druhého. Jednotlivé komponenty tedy vytváří dokonalý celek, kterým bezpochyby plastové okno může být.

Profily

Šestikomorové profily jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Jsou pevné a odolné a to díky jedinečné konstrukci vnitřních komor i předkomor. Stavební hloubka 80 mm zaručuje vysokou statickou pevnost.

Profily PREMIUM mohou být bílé nebo, v deseti dalších barvách a dekorech (zlatý dub, tmavý dub, ořech, mahagon, winchester, čokoládová hnědá, noce sorrento balsamic, šedá, antracitová se struturou dřeva, nebo strukturou písku). Dodávají se v rovném provedení, nebo v moderním zaobleném designu, kdy předsazené křídlo pomáhá zabránit zatékání při prudkých deštích.

Plastové profily vyrábí společnost AFG
Profil plastového okna

Výztuhy

V plastových profilech se nacházejí ocelové výztuhy, a to jak v křídlech, tak v rámech. Mohou mít různé tloušťky. Jejich tloušťka se odvíjí od velikosti okna. Čím větší okno, tím silnější výztuha. U malých oken 1,25 mm, u středně velkých 1,5 mm, u největších až 2 mm či dokonce 2,5 mm. Výrazně pomáhá v předcházení deformace profilů, ke které dochází naprosto přirozeně působením teplotních výkyvů. Díky výztuhám se okna nekroutí a dobře doléhají, díky čemuž mohou správně plnit svou tepelně i zvukově izolační funkci.
Ocelové výstuhy

Kování

Uvnitř profilů je kování, což je kovový systém, který slouží k zavírání a otevírání okna. Při manipulaci s oknem je kování každodenně namáháno, proto je kování jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou se  při výběru okna dívejte. Je důležité se také podívat, jestli má kování bezpečnostní body, které chrání proti vloupání, jelikož většina zlodějů se snaží o vniknutí do domu právě především skrz vypáčení kování bez rozbití skla.
Kování dodávají firmy SIEGENIA AUBI, WINKHAUS a G-U.
Kování

Zasklení

K zasklení se používá izolační sklo, které může být dvojité, nebo trojité. Trojsklo má vyšší izolační schopnosti, ale zase je těžší, takže u velkých oken při častém větrání dokořán znamená větší zátěž pro kování. Prostor mezi skly je vyplněn speciálním plynem, který zvyšuje izolační vlastnosti. Izolační dvojsklo má koeficient prostupu Ug=1.0/1.1 W/m²K a trojsklo Ug= 0.6 W/m²K.
Zasklení dodávají společnosti AFG, SAINT-GOBAIN.
Izolační sklo

Těsnění

Dorazové těsnění EPDM (ethylen-propalen-dien-polymer) je vysoce odolné proti stárnutím a působení povětrnostních vlivů, takže si plastová okna zachovávají dlouhotrvající těsnost. Dojde-li po několika letech k opotřebení, lze velmi snadno a levně těsnění vyměnit.

Klika

Ač klika vypadá jako zdánlivá maličkost, co si budeme povídat, bez ní by to nešlo. Okenní klika zejména zajišťuje možnost otevírání a zavírání okna. V případě bezpečnostních uzamykatelných klik navíc hraje důležitou roli při ochraně před vloupáním. Ovšem není klika jako klika. Měla by dobře padnout do ruky a mít elegantní design, aby v interiéru nepůsobila rušivě. Prodává se zpravidla v několika barvách – kromě standardní bílé a hnědé také v bronzové a stříbrné.
Okenní klika

Parapety – vnitřní a venkovní

K oknu samozřejmě náleží i parapety a to vnitřní a venkovní. Parapet je vodorovná plocha lemující spodní okraj okna. Kromě toho, že dotváří okno po designové stránce, má bezesporu praktické funkce. Tou hlavní je u venkovních parapetů ochrana před deštěm a odvádění dešťové vody a tajícího sněhu pryč od okna. Vnitřní parapety pak zvyšují izolační vlastnosti celého okna. Interiérové parapety mohou být vyrobeny z plastu, nebo dřevotřísky a exteriérové jsou nejčastěji z hliníku.
Vnitřní parapet     Venkovní parapet

Materiály pro montáž

Všechny tyto okenní součásti zaručují dobrý výsledek pouze při použití kvalitních montážních komponentů a materiálů, včetně polyuretanových pěn a tmelů a silikonů.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
390
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
720
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
284
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde