Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Co je připojovací stavební spára?
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co je připojovací stavební spára?

Připojovací stavební spára je prostor mezi okenním rámem a stěnou. Doporučená šířka spáry je 1 až 2,5 cm, podle normy ČSN 74 6077 se nedoporučuje větší šířka jak 4 cm. Právě správné provedené připojení stavební spáry výrazně ovlivňuje, jak okno bude těsnit a zda nebudou vznikat tepelné mosty a případně pozdější problémy s plísní. Platí zásada, že spáry by měla být zevnitř těsnější než zvenku. 

Norma rozlišuje v připojovací spáře tři zóny 

Vnější uzávěr 

Zajišťuje paropropustnost (tedy difuzi vodní páry z prostoru připojovací spáry do venkovního prostředí) a vodotěsnost (nutný je samozřejmě venkovní parapet), norma doporučuje vnější uzávěr ošetřit paropropustnou páskou.   

Tepelně izolační výplň

Nejčastěji se používá polyuretanová pěna, která musí spáru vyplnit v celé šířce i délce. Vhodnější je volit pěnu s menší expanzí (pěna tolik nenabobtná).

Vnitřní uzávěr

Má za cíl zabránit průniku vzdušné vlhkosti z místnosti do spáry, norma doporučuje vnitřní uzávěr ošetřit parotěsnou páskou

Doporučená šířka připojovací spáry v mm

ProfilVelikost otvoru do 1,5 mVelikost otvoru do 3 mVelikost otvoru do 4,5 m
Plastový bílý101525
Plastový jiný než bílý (čím je profil tmavší, tím bývá dilatace větší)152030
Při šířkách připojovací spáry nad 25 mm musí být prokázána vhodnost těsnícího materiálu.
Zdroj: ČSN 74 6077
  337
  oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
  825
  zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
  312
  objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
  Navštivte osobně
  náš showroom
  Najdete nás v 5 evropských zemích
  Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

  Od našich zákazníků

  Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
  Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

  Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků