Co je křídlo u plastového okna?
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co je křídlo u plastového okna?

Plastová okna se běžně vyrábí ve více provedeních. Naše skladová okna jsou vám k dispozici v následujících variantách:

Jednokřídlá plastová okna

 • Dělení jednokřídlých oken: Klasická jednokřídlá plastová okna – vyrábějí se i ve větších rozměrech, ovšem maximální doporučená šířka jednokřídlého plastového okna je cca 1400 mm (v závislosti na výšce okna).

jednokridle-okno.jpg

 

jednokridle-sklopne-okno.jpg

 

Kam se hodí okno s jedním křídlem?

 • Pokoje menších rozměrů,
 • koupelny a wc (převážně sklopná okna),
 • technická místnost,
 • sklepy,
 • půdy.

Dvoukřídlá plastová okna

Minimální možná šířka u dvoukřídlého okna bez středového sloupku je 900 mm. Maximální doporučená šířka dvoukřídlého okna bez středového sloupku je cca 1900 mm a u okna se středovým sloupkem pak 2500 mm.

dvoukridle-plastove-okno-levne.jpg

 

Trojkřídlá plastová okna

Minimální doporučená šířka trojkřídlého okna je cca 1800 mm, avšak na rozdíl od menších oken musíte počítat s masivnějším a širším profilem. Kvůli tomu se sníží průhled a do místnosti tak bude pronikat méně světla. Maximální šířka trojkřídlého okna v jednom rámu je cca 3000 mm. Při větších šířkách doporučujeme rozdělení na spojovací profil.

Trojkřídlá okna se vyrábí buď s 1, nebo se 2 sloupky. 2 sloupky doporučujeme zvláště u větších rozměrů, protože sloupek okno zpevní. Při volbě trojkřídlých oken se nemusíte řídit pouze členěním na přesně třetiny, ale podle specifických požadavků se dají vyrobit i jinak dělená okna. Běžně jsou 2 křídla otvíravá a poslední je otvíravo-sklopné (zde je i mikroventilace). Za menší příplatek si můžete doobjednat funkci ventilace i do zbylých 2 křídel okna.

 

trojkridle-plastove-okno-levne.jpg

 
  319
  oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
  795
  zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
  292
  objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
  Navštivte osobně
  náš showroom
  Najdete nás v 5 evropských zemích
  Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

  Od našich zákazníků

  Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
  Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

  Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků