Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Co je křídlo u plastového okna?
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co je křídlo u plastového okna?

Plastová okna se běžně vyrábí ve více provedeních. Naše skladová okna jsou vám k dispozici v následujících variantách:

Jednokřídlá plastová okna

 • Dělení jednokřídlých oken: Klasická jednokřídlá plastová okna - vyrábějí se i ve větších rozměrech, ovšem maximální doporučená šířka jednokřídlého plastového okna je cca 1400mm (v závislosti na výšce okna).

jednokridle-okno.jpg

 

jednokridle-sklopne-okno.jpg

 

Kam se hodí okno s jedním křídlem?

 • pokoje menších rozměrů
 • koupelny a wc (převážně sklopná okna)
 • technická místnost
 • sklepy
 • půdy

Dvoukřídlá plastová okna

Minimální možná šířka u dvoukřídlého okna bez středového sloupku je 900 mm. Maximální doporučená šířka dvoukřídlého okna bez středového sloupku je cca 1900 mm a u okna se středovým sloupkem pak 2500 mm.

dvoukridle-plastove-okno-levne.jpg

 

Trojkřídlá plastová okna

Minimální doporučená šířka trojkřídlého okna je cca 1800 mm, avšak na rozdíl od menších oken musíte počítat s masivnějším a širším profilem. Kvůli tomu se sníží průhled a do místnosti tak bude pronikat méně světla. Maximální šířka trojkřídlého okna v jednom rámu je cca 3000 mm. Při větších šířkách doporučujeme rozdělení na spojovací profil.

Trojkřídlá okna se vyrábí buď s 1, nebo se 2 sloupky. 2 sloupky doporučujeme zvláště u větších rozměrů, protože sloupek okno zpevní. Při volbě trojkřídlých oken se nemusíte řídit pouze členěním na přesně třetiny, ale podle specifických požadavků se dají vyrobit i jinak dělená okna. Běžně jsou 2 křídla otvíravá a poslední je otvíravo-sklopné (zde je i mikroventilace). Za menší příplatek si můžete doobjednat funkci ventilace i do zbylých 2 křídel okna.

 

trojkridle-plastove-okno-levne.jpg

 
  322
  přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
  618
  tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
  236
  objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
  Navštivte osobně
  náš showroom
  Najdete nás ve 4 evropských zemích
  Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

  Od našich zákazníků

  Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
  Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

  Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde