Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Co je okenní římsa?
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co je okenní římsa?

Původní okenní římsa je označení cihlového, dřevěného nebo štukového archiktektonického prvku, se kterým se u dnes postavených budov často nesetkáte. Jedná se o vystouplou část okna, která chrání stěnu budovy a člení a zdobí fasádu a celý dům.

Klasická římsa se skládá z nosného prvku, okapní desky a neseného prvku. Kvůli tomu, že se vyvinula z překladů historických dřevěných a kamenných domů, může mít různé tvary. Setkat se můžete s plochou, vypouklou, vydutou, soklovou, konzolovou římsou. Co se umístění římsy týče, můžete se setkat s nadokenní nebo podokenní římsou.

Dnes se ale s označením okenní římsa setkáte především u vnějšího parapetu. (Pozor, milovníci křížovek! Okenní římsa na sedm je parapet).
 
okenní římsa

 

  289
  přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
  558
  tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
  223
  objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
  Navštivte osobně
  náš showroom
  Najdete nás ve 4 evropských zemích
  Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

  Od našich zákazníků

  Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
  Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

  Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde