Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Rychlý video návod na montáž plastových oken, parapetů, žaluzií a sítí
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Rychlý video návod na montáž plastových oken, parapetů, žaluzií a sítí

Svépomocí snadno a rychle

Montáž skladových plastových oken je skutečně jednoduchá a pomocí našeho návodu ji jistě zvládnete.

Co je třeba k montáži oken, parapetů, žaluzií a sítí

 • Vodováha
 • Turbošrouby + krytky (případně jako alternativa montážní kotvy)
 • Výkonná akuvrtačka (příp. elektrická vrtačka)
 • Polyuretanová montážní pěna
 • Nízkoexpanzní polyuretanová pěna
 • Pistol na pěnu
 • Klínky
 • Bit torx 130, bit křížový
 • Vrták č.7 do železa
 • Kladívko
 • Plochý šroubovák
 • Svinovací metr, zalamovací nůž, plastové podložky a klíč pro seřízení okna

Postup:

 • Nejprve je třeba namontovat kliku, aby se dalo otevřít křídlo a vysadit je z rámu okna. Před montáží kliky odstraňte ochrannou krycí folii v jejím okolí. Kliku namontujte pomocí akuvrtačky s křížovým bitem nebo klasickým křížovým šroubovákem. 
 • Sejměte plastové krytky z horních pantů. Pomocí šroubováku s plochou hlavou vysuňte čepy z horních pantů. Kliku otočte do vodorovné polohy otevřeno a pomalu vysaďte křídla.
 • Před vsazením okna do stavebního otvoru navrtejte rám. Předvrtaný rám vložte do stavebního otvoru a zajistěte ho na několika místech pomocnými dřevěnými klíny. Vyvažte rám pomocí vodováhy.
 • Přes otvory v rámu vyvrtejte otvory do zdiva. Turbošrouby našroubujte skrz rám do zdi. Dbejte však na to, abyste nepřitáhli turbošroub příliš k rámu, který by se pak mohl prohnout a vytvořit netěsnosti. Na turbošrouby připevněte plastové krytky.
 • Odstraňte klínky a nasaďte křídla do zabudovaného rámu. Vyzkoušejte funkce okna – otevření do všech poloh. Nasaďte zpět plastové krytky na panty. Prostor mezi rámem a ostěním vyplňte polyuretanovou montážní pěnou. Před zednickým zapravením přebytečnou ztvrdlou pěnu ořežte. Ochranné folie z oken odstraňte po zednickém zapravení, nejpozději však do tří měsíců od zabudování.

Montáž vnitřního parapetu

Vnitřní parapet s připevněnými bočními krytkami vložte pod rám okna a přisuňte jej k profilu. Pomocí vodováhy jej podložte tak, aby byl v rovině, ale je třeba jej ponechat pod určitým sklonem, aby se u okna nezadržovala voda. Parapet podpěňte po celé ploše nízkoexpanzní montážní pěnou a zatížíme jej.

Montáž venkovního parapetu

Venkovní parapet s nasazenými plastovými krytkami vložte do drážky pod rám okna a postupujte stejně jako u vnitřního parapetu. Následně parapet přivrtejte k oknu.

Montáž žaluzií

Rozbalte žaluzii. Vysuňte krycí plech. Pomocí dodaných šroubků přišroubujte na obou stranách žaluzii k oknu. Do spodní části křídla vyvrtejte dvě dírky pro ukotvení vodicích silonů. Silon zasuňte do otvorů a vložte do nich špunty na silonu napevno. Vycvakněte pojistku, která drží silon, silon vytáhněte, napněte a znovu zacvakněte pojistku. Přebytečnou část silonu odřízněte. Krycí plech nasaďte zpět na žaluzii. Vyzkoušejte správnou funkci žaluzie a přišroubujte zámeček, který drží ovládací řetízek žaluzie a nasaďte na něj krytku.
 

Montáž sítí

Před vložením sítě do okna si háčky na síti otočte tak, abyste je mohli následně jednoduše uchytit za těsněním rámu okna. Síť vložte do okna tak, aby byla síť upevněna za těsněním rámu okna.

269
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
774
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
266
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde