Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Co je součinitel prostupu tepla?
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co je součinitel prostupu tepla?

Jedná se o veličinu, která u​dává, jak moc brání okno úniku tepla z budovy ven. V případě oken pak ještě rozlišujeme prostup tepla pro sklo Ug (glass) a pro profil/rám Uf (frame). Na základě dodaných hodnot se snadno spočítá součinitel prostupu tepla celého okna Uw (m².K) (window), případně dveří Ud (door).

Ve standardu mají izolační dvojskla oken PREMIUM koeficient prostupu Ug=1.0/1.1 W/m²K. V případě, že stavíte nový dům, nebo se chystáte na celkové zateplení a chcete co nejvíce ušetřit za energie, doporučujeme volit izolační trojskla. Ta mají koeficient prostupu Ug= 0.6 W/m²K.

Nejdůležitější je index prostupu tepla přes okno

Při výběru oken doporučujeme sledovat především hodnotu Uw, která značí, jak izoluje sklo i rám
U plastových oken PREMIUM vychází tepelný prostup celým oknem Uw=1.2W/m²K (již při použití standardního izol. dvojskla), nebo Uw=0.85W/m²K při použití izolačního trojskla s plastovým rámečkem.

Výpočet tepelného prostupu oknem:

(1)

 

Uw   součinitel prostupu tepla okna

(W.m-2.K-1)

Ag   plocha zasklení

(m2)

Ug   součinitel prostupu tepla zasklení

(W.m-2.K-1)

Af   plocha rámu

(m2)

Uf   součinitel prostupu tepla rámu

(W.m-2.K-1)

Ig   celkový viditelný obvod zasklení

(m)

Ψg   lineární činitel prostupu tepla způsobený kombinovanými tepelnými vlivy zasklení, distančního rámečku a rámu (pro jednoduché zasklení je Ψg = 0 W.m-1.K-1)

  337
  oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
  825
  zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
  312
  objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
  Navštivte osobně
  náš showroom
  Najdete nás v 5 evropských zemích
  Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

  Od našich zákazníků

  Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
  Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

  Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků