Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Co je špaletové okno?
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co je špaletové okno?

Špaletová okna mají mezi vnějším i vnitřním křídlem část špalety, tedy okenního výklenku. Můžete se setkat také s názvem kastlíková, kastlová nebo dvojdílná okna. A jsou takovými předchůdci dnešních eurooken. Mezi vnitřním a vnějším oknem byla totiž mezera, kterou lidé využívali (a někde stále využívají) třeba k pěstování bylinek nebo vystavení různých drobností.

Z ekonomického hlediska ale nejsou tato okna příliš výhodná. Mezera mezi okny je příliš široká a dochází tepelným ztrátám. Proto se například v panelácích donedávna používala zdvojená okna, která měla dvě křídla sešroubovaná k sobě. Dnes najdete v novostavbách jednoduchá okna s dvojsky nebo trojskly.
  325
  přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
  762
  tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
  299
  objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
  Navštivte osobně
  náš showroom
  Najdete nás ve 4 evropských zemích
  Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

  Od našich zákazníků

  Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
  Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

  Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde