Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak čistit bílé rámy plastových oken

Jak a čím očistit bílé rámy plastových oken? Co použít na žluté skvrny? Kdy je vlastně nejlepší umývat okna? Jak si poradit s hodně špinavými a zašlými okenními rámy? Na všechny tyto otázky najdete v následujícím článku odpovědi, abyste pak mohli říci po vzoru jednoho reklamního sloganu: Aby bílá bílou byla".

Kdy umývat bílá plastová okna?

Přestože dnes je už na výběr z široké škály dekorů, stále si hodně lidí pořizuje do svých domovů bílá plastová okna, ať už v oboustranném, nebo pouze vnitřním provedení. Aby okna s bílými rámy vypadala pěkně, třeba i za deset let, je samozřejmě nutné se o ně pravidelně starat. A to jak o skla, tak i o okenní rámy. V praxi to znamená umývání alespoň dvakrát ročně. Samozřejmě ale velmi záleží na tom, kde bydlíte. Je jasné, že okna v domě u rušné silnice se budou daleko více špinit než v případě oken u chalupy na okraji lesa. Nezapomeňte ale, že velkým znečišťovatelem okenních rámů je i sama příroda – ano, hádáte správně, máme na mysli žlutý pyl, kterého je například v období květu řepky opravdu hodně.
 
Stejně jako u řady jiných činností v domácnosti i u mytí oken platí, že pravidelná údržba je mnohem efektivnější, než jednou za pár let na to takzvaně „vlítnout". Na oknech se usazuje prach, pyl, popílek a další nejrůznější nečistoty, které se pak díky působení UV záření do bílých rámů zažírají. Čím déle budete umývání plastových oken odkládat, tím náročnější pak bude (v té době době už zašlým) oknům zase vrátit krásnou bílou barvu.

Co na špinavé plastové rámy oken použít? 

Obecně se dá říci, že lze použít běžný čistící prostředek, ale pozor, nesmí mít v sobě abrazivní kousky, ty by mohly povrch rámu poškrábat. Rovněž se vyhněte používání benzinu. Velmi dobré zkušenosti mají naši zákazníci s prostředkem Clean PVC, který je součástí profesionální sady na údržbu plastových oken a dveří. Clean PVC od německého výrobce Fenoplast nejen výborně čistí, ale také vytvoří antistatickou vrstvu, díky níž se nečistoty nebudou do rámu tak „zapékat" a další umývání je pak snazší. Zajistí rovněž účinnou ochranu proti UV záření pro dlouholetou stálobarevnost. 
Samozřejmě zvláště mezi ženami je čištění oken oblíbeným tématem hovorů, a tak se šíří nejrůznější babské rady. Takže jak podle nich bílá okna vyčistit? Lze třeba použít vodu s trochou octa, a následně vyleštit lněným olejem. Na odstranění skvrn pak radí bílou zubní pastu.

Jak vyzrát na zažloutlé rámy? 

Máte už starší plastová okna a nejsou bílá, ale zažloutlá? A přitom jste je občas umyli? Problém je v kvalitě profilu rámu. Takové zažloutnutí už nevyčistíte, jde o degeneraci materiálu. Dnes už naštěstí všechna plastová okna mají barevné stabilizátory, takže nemusíte mít ze žloutnutí obavy. Plastová okna PREMIUM prodáváme už skoro deset let a dosud jsme se s probléme zažloutnutí rámu nesetkali a to ani v případě, že jsou okna orientována na jižní stranu.  Nestalo se, že by slunce „vytáhlo" bílou barvu z profilu. Jak už jsme ale zmínili, velkým nepřítelem nejen bílých okenních rámů je pyl. Pokud se delší dobu neumývá, může pak rám trochu zežloutnou nebo mít žluté skvrny. Na to pak pomáhá mycí prostředek CIF, který má ale v sobě malé granulky, takže pak může dojít k menšímu poškrábání povrchu.

Suma sumárum, jak tedy čistit bílé plasty oken? Hlavně pravidelně, zvlášť když bydlíte u rušné silnice nebo řepkového pole. A když ještě použijete Clean PVC, bude umývání snazší. 

Čištění oken a bílých plastových rámů

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
325
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
762
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
299
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde