Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak zabezpečit okna před vloupáním

K vloupání do domů a bytů dochází nejčastěji v nepřítomnosti jejich majitelů, a to jak dlouhodobé (dovolená, služební cesta), tak krátkodobé (pracovní směna). Výjimkou však nejsou ani vloupání do domu v době, kdy jeho obyvatelé spí nebo se zdržují v některé okrajové části bytu.

Jak zabránit vloupání do bytu

Předně je nezbytné vždy zamykat. Zdá se to být samozřejmostí, ale obzvláště na vesnicích se vchodové nebo zadní dveře stále ještě velmi často nechávají odemčeny. I když jsou majitelé právě doma, u dveří nehlídkují, tudíž pro zloděje není zas takový problém nenápadně vstoupit dovnitř a proběhnout bytem.

Avšak zejména pro dokonalé zabezpečení bytu, když nejste doma, je vhodné pořídit bezpečnostní zámky s vícebodovým zamykáním, případně závoru. Ještě lepší jsou bezpečnostní dveře, nebo vybírejte alespoň vchodové dveře, jejichž kování je vybaveno několika bezpečnostními body.

Bezpečnost – to jsou zejména kvalitní okna

Ovšem vysoké procento (přes 70 %) zlodějů vnikne do bytu oknem. Často dokonce i bez rozbití skla, takže jejich nevítaná návštěva se odehraje velmi tiše – sousedé si ničeho nevšimnou.

Pro zajištění dostatečné bezpečnosti začněte zodpovědným výběrem plastových oken. Dbejte na to, aby bezpečnostní kování obsahovalo dostatečný počet zavíracích bodů. Ty by měly být od sebe v maximální vzdálenosti 700 mm. Sklo lze pořídit také speciální bezpečnostní, nebo doporučujeme alespoň opatřit je bezpečnostní fólií – ta se hodí i pro případy, že právě nehodláte měnit celé okno, ale rádi byste zvýšili jeho neproniknutelnost. Atestovanou bezpečnostní fólii nalepenou na sklo o minimální tloušťce 4 mm pojišťovny uznávají při pojistných událostech.

Okno je dále možné vybavit uzamykatelnými klikami nebo přídavnými zámky pro plastová okna a balkonové dveře.

A v neposlední řadě nezapomeňte ani na kvalitní montáž a řádné ukotvení rámu pomocí dlouhých šroubů.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
356
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
771
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
278
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků