Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak zabezpečit okna před vloupáním

K vloupání do domů a bytů dochází nejčastěji v nepřítomnosti jejich majitelů, a to jak dlouhodobé (dovolená, služební cesta), tak krátkodobé (pracovní směna). Výjimkou však nejsou ani vloupání do domu v době, kdy jeho obyvatelé spí nebo se zdržují v některé okrajové části bytu.

Jak zabránit vloupání do bytu

Předně je nezbytné vždy zamykat. Zdá se to být samozřejmostí, ale obzvláště na vesnicích se vchodové nebo zadní dveře stále ještě velmi často nechávají odemčeny. I když jsou majitelé právě doma, u dveří nehlídkují, tudíž pro zloděje není zas takový problém nenápadně vstoupit dovnitř a proběhnout bytem.

Avšak zejména pro dokonalé zabezpečení bytu, když nejste doma, je vhodné pořídit bezpečnostní zámky s vícebodovým zamykáním, případně závoru. Ještě lepší jsou bezpečnostní dveře, nebo vybírejte alespoň vchodové dveře, jejichž kování je vybaveno několika bezpečnostními body.

Bezpečnost – to jsou zejména kvalitní okna

Ovšem vysoké procento (přes 70 %) zlodějů vnikne do bytu oknem. Často dokonce i bez rozbití skla, takže jejich nevítaná návštěva se odehraje velmi tiše – sousedé si ničeho nevšimnou.

Pro zajištění dostatečné bezpečnosti začněte zodpovědným výběrem plastových oken. Dbejte na to, aby bezpečnostní kování obsahovalo dostatečný počet zavíracích bodů. Ty by měly být od sebe v maximální vzdálenosti 700 mm. Sklo lze pořídit také speciální bezpečnostní, nebo doporučujeme alespoň opatřit je bezpečnostní fólií – ta se hodí i pro případy, že právě nehodláte měnit celé okno, ale rádi byste zvýšili jeho neproniknutelnost. Atestovanou bezpečnostní fólii nalepenou na sklo o minimální tloušťce 4 mm pojišťovny uznávají při pojistných událostech.

Okno je dále možné vybavit uzamykatelnými klikami nebo přídavnými zámky pro plastová okna a balkonové dveře.

A v neposlední řadě nezapomeňte ani na kvalitní montáž a řádné ukotvení rámu pomocí dlouhých šroubů.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
289
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
558
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
223
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde