Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Proč se plní plastová okna argonem

Argon je inertní (netečný) plyn, který snižuje tepelnou vodivost prostoru mezi dvěma (třemi) okenními skly. Jednoduše řečeno – izoluje lépe než obyčejný vzduch a termoizolační funkce plastových oken je díky němu lepší. Tato vlastnost je dána tím, že molekuly argonu nemají dva atomy jako kyslík nebo dusík, ale pouze jeden. Mají tím pádem méně energie a přenesou méně tepla než molekuly dvouatomové. Také jsou těžší než molekuly kyslíku a dusíku a pohybují se tedy mnohem pomaleji.

Argonu je v ovzduší jedno procento a získává se pomocí destilace zkapalněného vzduchu. Zajímavé je, že větší tloušťka meziskelního prostoru sice pomáhá k lepší izolaci, ovšem pouze jen do určité míry. Přímá úměra mezi tloušťkou tohoto prostoru a tepelným prostupem funguje pouze u párcentimetrových argonových výplní. Je tedy rozdíl, zda je tloušťka 5 mm nebo 20 mm, ovšem u širších dutin už je jedno, zda se jedná o 4 cm nebo 10 cm. V případě napuštění dutiny argonem je ideální šířka 16 mm a úplně zbytečné je mít mezeru mezi skly více než 20 mm.

Skvělé izolační schopnosti v oknech mají i další vzácné plyny

Argon může být nahrazen jiným vzácným těžkým plynem, například xenonem nebo kryptonem. Jejich izolační vlastnosti jsou ještě lepší, ovšem zase jsou tyto plyny mnohem dražší (krypton je stokrát dražší než argon, xenon tisíckrát dražší), takže se jako výplň do oken používají zřídka, a když už, kombinují se s argonem. Pro představu – takové dvojsklo vyplněné kryptonem s příměsí argonu izoluje až pětkrát lépe než jednoduché sklo. Ideální tloušťka mezery je v takovém případě 12 mm.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků