Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Kdy vyměnit plastová okna?

Renovujete dům a přemýšlíte, jestli vyměnit stará plastová okna za nová? A pokud tedy výměna, kam ta stará vyhodit? Přečtěte si náš článek a budete moudřejší. Přidáváme i tipy, na co stará plastová okna použít. 

Jak dlouho plastová okna vydrží? 

Dnes již jsou plastová okna velmi kvalitní, díky stabilizátorům nežloutnou a nekřehnou. Pokud se o ně přiměřeně staráte, otázku: „Kdy vyměnit plastová okna?" si nepoložíte pěkně dlouho – dnešní okna vydrží desítky roků. Navíc mají výborné tepelně izolační vlastnosti. V minulosti plastová okna ale na takové úrovni nebyla. Součinitel prostupu tepla oknem dosahoval značně vysokých hodnot, takže otázka jejich výměny je s přibývajícím tlakem na energetickou úspornost budov aktuálnější. A to nejen ze strany Evropské unie v souvislosti s novým nařízením platným od roku 2020, ale také ze strany lidí, kteří chtějí ušetřit na topení.  

Stará plastová okna mají horší tepelnou izolaci

Uveďme si konkrétní čísla. Dříve se dodávala například tříkomorová okna s izolačním dvojsklem bez vzácného plynu (např. argonu), izolační skla tak měla celkově špatné hodnoty –  Ug kolem hodnoty 2,8. Pro srovnání dnešní plastové okno má standardní izolační dvojsklo hodnotu Ug kolem 1.1 a pokud využijte izolační trojsklo tak Ug bývá 0,5. Rovněž tříkomorový profil má horší hodnoty než v dnešní době běžné 6komorové profily. Sečteno podtrženo, starší plastová okna měla celkově horší tepelnou izolaci.

Výměna může být i kvůli nekvalitnímu kování

Dalším faktem hovořící pro výměnu je, že do starších oken nejde zasklít kvalitnější sklo. Zasklívací drážka není tak hluboká, aby do ní šlo lepší (a širší) sklo zasklít. Často už se daný PVC profil ani nevyrábí, a není proto možné koupit užší zasklívací lišty, kterými by šly širší skla s lepší tepelnou izolací zasklít. Důvodem k výměně oken kromě špatných parametrů také bývají problémy s kováním. Dříve nebývalo tak kvalitní jako dnes. Okna mohou drhnou a zkrátka nefungují tak, jak by měla.

Co se starými plastovými okny? 

Když se tedy rozhodnete, že stará plastová okna dáte pryč, přichází nerudovská otázka: „Kam s ním, respektive s nimi?" Někdy nabízí odvoz firma, která montuje nová okna. U nás na e-shopu vzhledem k tomu, že nabízíme levná skladová okna, která si lidé montují svépomocí, tuto službu nenabízíme. Stará okna ale můžete odevzdat ve sběrném dvoře, a budou tak posléze ekologicky zlikvidována.
Pokud ještě okna vyhodit nechcete a přemýšlíte, na co je použít, můžete je třeba instalovat do venkovního dětského domečku, nebo z nich vyrobit skleník.

  
Kdy vyměnit stará plastová okna za nová

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků