Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Montáž plastových oken v zimě

Už dávno neplatí, že jakmile začne zima, je stavebním pracím konec. Díky vylepšeným technologiím se dnes staví celoročně a také plastová okna mají svůj zimní režim a lze instalovat za chladných dnů. Jen je potřeba dodržovat určité podmínky.

Výměna oken v již postaveném rodinném domě či bytě

Pokud si říkáte, proč bych se vůbec měl či měla do výměny oken v zimě pustit, pak věřte, že pár důvodů k tomu opravdu je. Vzhledem k menší poptávce jsou kratší dodací doby a bývají také slevy, přičemž i v zimě můžete čerpat dotaci v programu Nová zelená úsporám. Hlavně ale už tuto zimu ušetříte na nákladech za topení.  
Na druhou stranu je ale potřeba přiznat, že zkrátka vyměňovat okna za chladného počasí není nic příjemného a ještě je potřeba pamatovat na několik doporučení: 
  • Před demontáží zastavit topení a pozavírat okna a dveře, aby nebyl průvan.
  • Osazování oken je možné maximálně do -12 °C, protože právě do této teploty se používá zimní PUR pěna. 
  • Zimní montážní pěna má rozšířené spektrum aplikačních teplot (-12 °C až +30 °C). 
  • Vnější zapravení fasády je nejlépe provádět do 0 °C, ale existují i materiály s nemrznoucí příměsí, které se mohou používat až do -10 °C.
  • Po montáži je nutné důkladně větrat. 

Montáž oken na novostavbě

Je jasné, že kdo staví, ať už svépomocí, subdodavatelsky, nebo s firmou, chce co nejdříve v novém domě bydlet. Pokud ale můžete, okenní a dveřní otvory na zimu pečlivě zakryjte a se samotnou montáží raději počkejte na jaro. Proč? Protože nyní máte ve zdivu hodně vlhkosti a ta by logicky přecházela do nových okenních rámů, zvláště citlivé je pak na vlhkost pozinkované kování. 
Jestliže z nějakého důvodu potřebujete se stavbou pokračovat, je při osazování v zimě potřeba používat, jak už bylo zmíněno výše, zimní PUR pěnu, jinak se montážní postup neliší. Hlavně je a především pak důsledně větrat, aby šla vlhkost ven a nesrážela se na oknech. 
 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků