Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Montáž plastových oken v zimě

Už dávno neplatí, že jakmile začne zima, je stavebním pracím konec. Díky vylepšeným technologiím se dnes staví celoročně a také plastová okna mají svůj zimní režim a lze instalovat za chladných dnů. Jen je potřeba dodržovat určité podmínky.

Výměna oken v již postaveném rodinném domě či bytě

Pokud si říkáte, proč bych se vůbec měl či měla do výměny oken v zimě pustit, pak věřte, že pár důvodů k tomu opravdu je. Vzhledem k menší poptávce jsou kratší dodací doby a bývají také slevy, přičemž i v zimě můžete čerpat dotaci v programu Nová zelená úsporám. Hlavně ale už tuto zimu ušetříte na nákladech za topení.  
Na druhou stranu je ale potřeba přiznat, že zkrátka vyměňovat okna za chladného počasí není nic příjemného a ještě je potřeba pamatovat na několik doporučení: 
  • Před demontáží zastavit topení a pozavírat okna a dveře, aby nebyl průvan.
  • Osazování oken je možné maximálně do -12 °C, protože právě do této teploty se používá zimní PUR pěna. 
  • Zimní montážní pěna má rozšířené spektrum aplikačních teplot (-12 °C až +30 °C). 
  • Vnější zapravení fasády je nejlépe provádět do 0 °C, ale existují i materiály s nemrznoucí příměsí, které se mohou používat až do -10 °C.
  • Po montáži je nutné důkladně větrat. 

Montáž oken na novostavbě

Je jasné, že kdo staví, ať už svépomocí, subdodavatelsky, nebo s firmou, chce co nejdříve v novém domě bydlet. Pokud ale můžete, okenní a dveřní otvory na zimu pečlivě zakryjte a se samotnou montáží raději počkejte na jaro. Proč? Protože nyní máte ve zdivu hodně vlhkosti a ta by logicky přecházela do nových okenních rámů, zvláště citlivé je pak na vlhkost pozinkované kování. 
Jestliže z nějakého důvodu potřebujete se stavbou pokračovat, je při osazování v zimě potřeba používat, jak už bylo zmíněno výše, zimní PUR pěnu, jinak se montážní postup neliší. Hlavně je a především pak důsledně větrat, aby šla vlhkost ven a nesrážela se na oknech. 
 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
269
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
774
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
266
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde