Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Stavba domu svépomocí – příprava otvorů a zaměření

V prvním díle našeho seriálu Stavba domu svépomocí jsme doporučovali okna a dveře objednávat až po přesném zaměření rozměrů přímo na stavbě. Jen tak máte jistotu, že nebudete muset nic bourat, dozdívat nebo zbytečně navíc hodně dopěnovávat. 

Jak otvory před montáží připravit 

V novostavbě je příprava otvorů snazší než u rekonstrukce, ale i u hrubé stavby musí být špalety rovné a čisté. Odstraňte tedy zbytky malty nebo lepidla.  

Na co při zaměření oken pamatovat 

Aby okna velikostně co nejlépe vyhovovala, doporučujeme vyzděný stavební otvor změřit na třech místech. Pamatujte, že rám okna musí být při pohledu z venkovní strany schovaný za špaletou a zároveň se rám z vnitřní strany musí vejít do otvoru plus tam musí vzniknout prostor mezi rámem okna a ostěním pro aplikaci montážní pěny. Většinou se počítá s mezerou o délce 5 až 20 mm na každou stranu
 
Stavba domu svépomocí zaměření oken a dveří

Výpočet šířky a výšky

→ Šířku okna získáte tak, že ze třech naměřených hodnot vyberete tu nejmenší a z ní odečtete cca 30 mm. Například když naměříte hodnoty 1 500 mm, 1 502 mm a 1 503 mm, vyberete hodnotu 1500, z ní odečtete 30 mm a objednáte okno o šířce 1470 mm. 

→ Pro stanovení výšky okna budete opět potřebovat tři měření. Z nejnižšího čísla ale odečtete cca 50 mm – 20 mm je na mezeru a 30 mm je výška podkladního profilu, ke kterému se doráží vnitřní parapet. Například když naměříte hodnoty 1 500 mm, 1 502 mm a 1 504 mm, vyberete hodnotu 1500, z ní odečtete 50 mm a objednáte okno o výšce 1450 mm. Upozorňujeme, že součástí všech námi dodávaných výrobků je 5komorový podkladní profil a že výška oken v našem e-shopu je vždy uvedena bez tohoto profilu. 
Zaměření rozměrů před montáží plastových oken v novostavbě při stavbě svépomocí
Pro svépomocníky jsme připravili praktické návody. Podívejte se.

Zaměření dveří – správné určení nuly

Před objednávkou dveří (ať jich vchodových, balkonových nebo sklopně-posuvných) postupujete u stanovení šířky stejně jako u oken, u výšky navíc pamatujte na správné určení nuly, tedy kde bude úroveň hotové podlahy.

Zaměření dveří vychází z vágrysu (váhorysu), který většinou bývá v úrovni 1 metru nad povrchem budoucí podlahy.  Aby dveře nevisely ve vzduchu, doporučuje se je podkládat purenitem. Ten se vkládá pod prahy vchodových dveří, kde celoplošně podpírá hliníkové prahy a brání jejich deformaci a prošlapání. Zároveň zajišťuje přerušení tepelných mostů.

Při instalaci balkonových nebo posuvných dveří doporučujeme, aby podlaha vevnitř byla o několik centimetrů výše než na balkóně nebo na terase. Předejdete tak problémům, že by při deštích tekla voda dovnitř.
 
Stavba svépomocí - instalace dveří v novostavbě

Rychlé a snadné objednání přes internet

Pokud už máte všechny potřebné rozměry sepsané, přichází na řadu objednání. To je v našem e-shopu stejně jednoduché, jako byste kupovali třeba elektroniku. Navíc okna nejčastěji poptávaných rozměrů máme skladem, takže dodání je již do několika dnů. Pokud potřebujete okna na míru (jiné rozměry a parametry, např. trojsklo) je vám k dispozici online konfigurátor, v němž si vše snadno navolíte

Tento článek vznikl v rámci speciálu Stavíme svépomocí. V příštím dílu budeme řešit otázky spojené s montáží:
  • Kdy plastová okna a dveře namontovat? 
  • Je možná instalace i v zimě? 
  • Co si před montáží zajistit?  

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků