Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Stavba domu svépomocí – časové naplánování montáže

Všichni, kteří staví, ví, jak je důležité správné načasování. Kdy je tedy ideální do novostavby namontovat plastová okna? Může se i v zimě, nebo je lepší počkat na jaro?

Doporučujeme montovat od jara do podzimu

Jak už jsme psali v jednom našem v článku v poradně – Montáž plastových oken v zimě – instalace je možná i za chladných dnů, přece jen ale raději doporučujeme okenní a dveřní otvory na zimu pečlivě zakrýt a se samotnou montáží počkat na jaro. Důvodem je hodně vlhkosti ve zdivu, která by v případě zimní instalace přecházela do nových okenních rámů, zvláště citlivé je na vlhkost pozinkované kování.

V zimě používat zimní montážní pěnu

Pokud potřebujete se stavbou pokračovat, je to díky současným mírnějším zimám technologicky možné. Montážní postup se neliší, při nižších teplotách ale použijte zimní montážní pěnu, která má rozšířené spektrum aplikačních teplot (-12 °C až +30 °C). Po instalaci pak důsledně větrejte, aby šla vlhkost ven a nesrážela se na oknech. V případě, že na okna budete dávat ochranné igelity (pokud například následně plánujete dělat fasádu), dejte je zvlášť na každé okenní křídlo, abyste právě byli schopni větrat. 
 
Stavba domu svépomocí – příprava před montáží oken

Co si před montáží zajistit?

Kromě samotných oken budete k instalaci potřebovat montážní materiál (kotvy/turbošrouby, PUR pěnu) a také vhodné nářadí (vodováha, vrtačka, kladivo atd.). Přesný soupis najdete u tohoto videonávodu.  

Tento článek vznikl v rámci speciálu Stavíme svépomocí. V příštím posledním dílu poradíme již se samotnou montáží:
  • Jaký je postup montáže? 
  • Jaké jsou nejčastější chyby?
  • Co s fóliemi, které chrání rámy oken? 
  • Jak nová okna seřídit?   

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
439
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
897
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
327
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků