Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Stavba domu svépomocí – časové naplánování montáže

Všichni, kteří staví, ví, jak je důležité správné načasování. Kdy je tedy ideální do novostavby namontovat plastová okna? Může se i v zimě, nebo je lepší počkat na jaro?

Doporučujeme montovat od jara do podzimu

Jak už jsme psali v jednom našem v článku v poradně – Montáž plastových oken v zimě – instalace je možná i za chladných dnů, přece jen ale raději doporučujeme okenní a dveřní otvory na zimu pečlivě zakrýt a se samotnou montáží počkat na jaro. Důvodem je hodně vlhkosti ve zdivu, která by v případě zimní instalace přecházela do nových okenních rámů, zvláště citlivé je na vlhkost pozinkované kování.

V zimě používat zimní montážní pěnu

Pokud potřebujete se stavbou pokračovat, je to díky současným mírnějším zimám technologicky možné. Montážní postup se neliší, při nižších teplotách ale použijte zimní montážní pěnu, která má rozšířené spektrum aplikačních teplot (-12 °C až +30 °C). Po instalaci pak důsledně větrejte, aby šla vlhkost ven a nesrážela se na oknech. V případě, že na okna budete dávat ochranné igelity (pokud například následně plánujete dělat fasádu), dejte je zvlášť na každé okenní křídlo, abyste právě byli schopni větrat. 
 
Stavba domu svépomocí – příprava před montáží oken

Co si před montáží zajistit?

Kromě samotných oken budete k instalaci potřebovat montážní materiál (kotvy/turbošrouby, PUR pěnu) a také vhodné nářadí (vodováha, vrtačka, kladivo atd.). Přesný soupis najdete u tohoto videonávodu.  

Tento článek vznikl v rámci speciálu Stavíme svépomocí. V příštím posledním dílu poradíme již se samotnou montáží:
  • Jaký je postup montáže? 
  • Jaké jsou nejčastější chyby?
  • Co s fóliemi, které chrání rámy oken? 
  • Jak nová okna seřídit?   

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
390
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
720
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
284
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde