Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Inspirujte se při výběru plastových oken a dveří

Vybíráte plastová okna a vchodové či balkonové dveře a hledáte inspiraci? Přemýšlíte, jak levně vytvořit efektní vstup z obývacího pokoje na terasu? Váháte, jestli mít okna více členěná, nebo spíš zvolit velkou skleněnou plochu? A jak to ještě všechno skloubit, aby to nevyšlo příliš draho? Přečtěte si několik našich rad zaměřených na estetickou stránku věci a inspirujte se fotkami od našich zákazníků. Jak se říká: víc hlav víc ví. 

Fotogalerie plastových oken

Ne nadarmo se říká, že jeden obrázek vydá za tisíc slov, proto vám hned na začátku přinášíme malou fotogalerie pro inspiraci. Najdete v ní nafocená plastová okna, která si u nás lidé zakoupili a pak svépomocí namontovali. V našem e-shopu máme ihned k odběru okna v nejběžnějších rozměrech, ale samozřejmě jsme schopni dodat i okna přímo podle vašeho přání. Stačí, abyste kliknuli na náš konfigurátor.
 

Plastová okna dělená vhodná do vesnických domkůZastřešení bazénu plastovými oknyPlastová okna a dveře pro zastřešení bazénuPlastová okna v hnědé barvě dřevaBílá plastová okna a dveře do zimní zahradyBílé plastové dveře focené z interiéruNová dvoukřídlá PVC okna

Jak mít okna a dveře velké? 

Při velikosti oken je důležitým faktorem orientace ke světovým stranám. Logicky na sever jsou lepší menší okna, na jižní stranu větší, ale samozřejmě všeho s mírou, aby zase nedocházelo k přehřívání a nemuseli jste pak hodně investovat do zastiňovací techniky. Určitě je dobré si zapamatovat, že velikost plochy oken by měla být kolem 10 % z plochy místnosti
Co se týče velikosti vchodových a balkonových dveří, doporučujeme šířku alespoň 80 cm. Optimální šířka hlavních vchodovových dveří je pak 90-100 cm, tak aby dveře měly takový průchod, kterým bezproblému projedete kočárkem nebo invalidním vozíkem.

Více dělená okna nebo jedna velká plocha?

Jestli okna hodně dělit, a nebo mít „výkladní“ skříň, je otázkou vkusu. Obecně se dá říci, že pro domky venkovského stylu jsou vhodná spíše okna rozdělená na více částí, naopak u moderních novostaveb jsou trendem velké plochy. Samozřejmě pokud chcete mít okno otvíratelné, jste kvůli kování určitou velikostí omezeni, na stranu druhou je třeba pamatovat, že když je v okně více rámu, projde přes něj méně světla

Co barva? A dát z obou stran stejně? 

Velmi často jsou dnes vidět plastová okna a dveře v bílé barvě, ale samozřejmě v nabídce jsou nejrůznější dekory, oblíbené jsou imitace dřeva. Při výběru je potřeba brát v potaz barvu střechy a fasády, tak aby dům působil kompaktně. Na to, jestli dát, nebo nedát stejnou barvu z obou stran, nelze jednoznačně odpovědět. Někomu přijdou dvojbarevná okna divná, jiní si pochvalují, že mají z vnějšku pěkný dřevový dekor, ale v interiéru jsou rádi za univerzální bílou barvu, která se výborně se vším kombinuje. Je to zkrátka zase otázka vkusu. Pokud ale máte místnosti malé, jsou bílé rámy vhodnější, pokoj totiž opticky prosvětlí. 

Jak skloubit krásu a omezený rozpočet? 

Pokud potřebujete cenu za okna a dveře ponížit, máte několik možností, a teď nemyslíme, že to musí být na úkor kvality. Ale ušetřit můžete, když budete mít okna i dveře z obou stran bílá. Další velkou úsporou je, když tam, kde to jde, nebudete mít okna otvíratelná, ale fixní. A samozřejmě ušetříte, když si montáž budete dělat svépomocí. 

Fotogalerie plastových vchodových a balkonových dveří

Mnozí zákazníci si kromě oken u nás kupovali také plastové vchodové a balkonové dveře. Proto pro inspiraci přidáváme malou fotogalerii. V ní například uvidíte, jak se dá levněji udělat vstup na terasu. Namísto drahých HS portálů to jde pomocí velkých plastových oken a balkonových dveří. 
Bílé balkonové dveřePlastová okna v imitaci dřevaModerní okna v černém provedeníRekonstrukce plastových oken v doměPlastové balkonové dveře a okna jako vstup na terasu

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
289
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
558
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
223
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde