Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jaká okna patří do dřevostavby?

Stavíte dřevostavbu a přemýšlíte, jestli můžete namontovat namísto dřevěných levnější plastová okna? Zda-li v dřevostavbě mohou být bílá okna? Co vybrat, když stavíte pasivní dům? A jak je to vůbec s osazením plastových oken do dřevostavby? Na všechny tyto otázky najdete v následujícím článku odpovědi. 

Plastová okna a dřevostavba? Ano, jde to dohromady

V posledních letech stále více narůstá počet dřevostaveb, mezi novostavbami jich je kolem 15 procent. Stále častěji se nás tak lidé ptají, jestli vůbec do dřevostavby mohou instalovat plastová okna, přece jen vyjdou levněji než ta dřevěná. A cenové rozdíly mohou být dost velké. Při porovnání plastového okna PREMIUM a dřevěného okna ECOLINE IV 68, je eurookno o téměř 100 % dražší. Plast je také snazší na údržbu a PVC okna mohou být rovněž z každé strany jiná – z vnějšku barevná a z vnitřku bílá, což při zařizování pokojů oceníte.
Pokud tedy patříte mezi budoucí majitele dřevěné novostavby a nad plastovými okny uvažujete, můžeme vás potěšit. Vzhledem k tomu, že na dřevenou konstrukci přijde omítka, a vlastně pak není ani poznat, jestli se jedná o zděný dům, nebo dřevostavbu, s klidným svědomím si můžete pořídit okna z plastu. Výjimkou jsou pouze sruby a roubenky, tam bychom opravdu doporučili zvolit dřevěná okna

Jaká okna patří do dřevostavby? 

Jak už jsme zmínili, při výběru oken nehraje konstrukční systém domu roli, tudíž zcela závisí na každém, jaké parametry mají nová plastová okna mít. Z důvodu energetické úspornosti doporučujeme trojsklo a samozřejmě je lépší mít větší okna na jižní stranu a naopak malá okna nebo vůbec žádná ze severu. Vzhled je již zcela individuální záležitostí. Oblíbené jsou dřevěné dekory a samozřejmě v dřevostavbě mohou být i bílá okna

Plast versus dřevo: co lépe izoluje? 

Z hlediska tepelně izolačního hlediska nemá žádný z materiálů používaných pro výrobu oken výrazně navrch. Konkrétně vám ukážeme porovnání plastového okna PREMIUM (se stavební hloubkou 80 mm), které seženete na e-shopu skladova-okna.cz, a dřevěného okna THERMOLINE IV 78 (se stavební hloubkou 78 mm), které je v nabídce na webu oknostyl.cz. Okno PREMIUM s trojsklem Ug = 0,6 a TGI rámečkem má Uw = 0,85. Dřevěné okno THERMOLINE má při využití stejného skla Uw = 0,89. Z porovnání vyplývá, že Uw, tedy součinitel prostupu tepla celým oknem, je podobný, o trochu lepší pro plast. 

Co, zvolit, když je dřevostavba v pasivním standardu?

Pokud už jste hledali informace, co všechno musí pasivní dům splňovat za podmínky, zjistili jste, že současná požadovaná hodnota Uw je 0,8. Do budoucna tedy plánujeme rozšířit nabídku oken s ještě nižší hodnotou Uw. Aktuálně vám můžeme na webu oknostyl.cz doporučit dřevěná okna ECOTHERM IV 92 a plastová okna VEKA Softline 82 a REHAU SYNEGO. Všechna jsou v případě zasklení trojsklem vhodná pro pasivní domy. 

Jak namontovat plastová okna do dřevostavby? 

Rozhodli jste se pro plast a ptáte se, jak je to osazením plastových oken do dřevostavby? Můžeme vás potěšit. Postupuje se stejně jako v případě zděných domů. Doporučujeme pročíst sekci návody, kde najdete montáž oken, a to i střešních, krok po kroku. Stejně tak jsme pro Vás sepsali, jak se o nová okna dobře starat a jak postupovat při jejich seřizování.  

Jaká okna patří do dřevostavby a jak je namontovat

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
269
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
774
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
266
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde