Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak vybrat střešní okno

Střešní okno je oproti ostatním plastovým oknům náchylnější na vlivy počasí a vnitřní klima bytu, proto je potřeba jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost. Jestliže tedy stavíte nebo rekonstruujete dům s podkrovními místnostmi, nebo se chystáte na výměnu oken, pročtěte si následující rady.

Střešní okna plastová nebo dřevěná?

Pokud máte zbývající okna na domě plastová, zřejmě není co řešit. Pořídíte si plastová i do střechy. Jestliže máte na celém domě okna dřevěná, lze tento materiál využít i pro střešní okenní otvory, ovšem je třeba zvážit, zda jsme ochotni dřevěným střešním oknům věnovat dostatečnou péči. Dřevěná okna obecně vyžadují zvýšenou pozornost, čas od času provést povrchovou úpravu sestávající z broušení, impregnaci a lakování. Ke střešním oknům bývá horší přístup a tato údržba může být komplikovaná.

Dřevěná střešní okna se dále nehodí do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně. Na oknech v podkroví kondenzují výpary z vaření a horké koupele a mohou způsobovat deformaci dřevěných rámů.

Není třeba mít obavy, že plastová střešní okna budou vypadat jako pěst na oko v kombinaci s dřevěnými. Na trhu je na výběr z několika imitací dřeva. Plastové okno je tak potaženo speciální folií, takže na první pohled vypadá jako dřevěné.

Kvalitní profily, izolační dvojskla

Profily musejí být vícekomorové a opatřené ocelovou výztuhou. Ta je důležitá jako prevence proti deformacím způsobeným střídáním extrémních teplot. Izolační dvojskla (případně trojskla) zajistí kvalitní zvukovou i tepelnou izolaci. Sklo by mělo být bezpečnostní kalené, které lépe odolává případným nárazům i tepelné námaze.

Počet oken a jejich velikost

Jak vybrat střešní okna s ohledem na vnitřní prostor? Plocha oken by měla tvořit zhruba 10 – 12 % obytné plochy místnosti. Místnost o 25 metrech čtverečních by tedy měla mít prosklenou plochu čítající cca 2,5 – 3 metry čtvereční, přičemž okna je vhodné rozmístit tak, aby byl pokoj osvětlený rovnoměrně. Pokud zvolíte větší prosklenou plochu, byt bude sice skvěle prosvětlený, ale hůře tepelně i zvukově izolován. V případě, že bude okenní plocha menší, bude v místnosti příliš šero a bude nutné svítit i ve dne.Střešní okno

Nezapomeňte na kvalitní montáž

Při montáži postupujte podle návodu (videonávodu) a použijte výhradně kvalitní materiály (kotvení, polyuretanové pěny…). Nezapomeňte na kvalitní těsnicí lemování, které zlepší zvukovou izolaci a zajistí správný odvod dešťové vody a tajícího sněhu. Jen kvalitně provedená montáž může zajistit, aby kvalitní střešní okno správně plnilo svoje funkce.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
225
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
510
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
195
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde