Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak vybrat střešní okno

Střešní okno je oproti ostatním plastovým oknům náchylnější na vlivy počasí a vnitřní klima bytu, proto je potřeba jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost. Jestliže tedy stavíte nebo rekonstruujete dům s podkrovními místnostmi, nebo se chystáte na výměnu oken, pročtěte si následující rady.

Střešní okna plastová nebo dřevěná?

Pokud máte zbývající okna na domě plastová, zřejmě není co řešit. Pořídíte si plastová i do střechy. Jestliže máte na celém domě okna dřevěná, lze tento materiál využít i pro střešní okenní otvory, ovšem je třeba zvážit, zda jsme ochotni dřevěným střešním oknům věnovat dostatečnou péči. Dřevěná okna obecně vyžadují zvýšenou pozornost, čas od času provést povrchovou úpravu sestávající z broušení, impregnaci a lakování. Ke střešním oknům bývá horší přístup a tato údržba může být komplikovaná.

Dřevěná střešní okna se dále nehodí do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně. Na oknech v podkroví kondenzují výpary z vaření a horké koupele a mohou způsobovat deformaci dřevěných rámů.

Není třeba mít obavy, že plastová střešní okna budou vypadat jako pěst na oko v kombinaci s dřevěnými. Na trhu je na výběr z několika imitací dřeva. Plastové okno je tak potaženo speciální folií, takže na první pohled vypadá jako dřevěné.

Kvalitní profily, izolační dvojskla

Profily musejí být vícekomorové a opatřené ocelovou výztuhou. Ta je důležitá jako prevence proti deformacím způsobeným střídáním extrémních teplot. Izolační dvojskla (případně trojskla) zajistí kvalitní zvukovou i tepelnou izolaci. Sklo by mělo být bezpečnostní kalené, které lépe odolává případným nárazům i tepelné námaze.

Počet oken a jejich velikost

Jak vybrat střešní okna s ohledem na vnitřní prostor? Plocha oken by měla tvořit zhruba 10 – 12 % obytné plochy místnosti. Místnost o 25 metrech čtverečních by tedy měla mít prosklenou plochu čítající cca 2,5 – 3 metry čtvereční, přičemž okna je vhodné rozmístit tak, aby byl pokoj osvětlený rovnoměrně. Pokud zvolíte větší prosklenou plochu, byt bude sice skvěle prosvětlený, ale hůře tepelně i zvukově izolován. V případě, že bude okenní plocha menší, bude v místnosti příliš šero a bude nutné svítit i ve dne.Střešní okno

Nezapomeňte na kvalitní montáž

Při montáži postupujte podle návodu (videonávodu) a použijte výhradně kvalitní materiály (kotvení, polyuretanové pěny…). Nezapomeňte na kvalitní těsnicí lemování, které zlepší zvukovou izolaci a zajistí správný odvod dešťové vody a tajícího sněhu. Jen kvalitně provedená montáž může zajistit, aby kvalitní střešní okno správně plnilo svoje funkce.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků