Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak vybrat plastové vchodové dveře do domu

Věděli jste, že vchodové dveře lze sehnat za výrazně nižší cenu? Vedlejší dveře totiž dobře poslouží i jako hlavní. Čtěte dále a dozvíte se více. I o tom, jak vstupní dveře namontovat a seřídit.  

Na co před nákupem plastových vchodových dveří pamatovat? 

  • Jak velké dveře potřebujete?

V nabídce jsou dveře atypické, klasické jednokřídlé i větší dvoukřídlé (ty volí například majitelé starších domků nebo když potřebují do domu najíždět se širokým kočárkem, vozíkem, atd.). Při přemýšlení o vhodné šířce dveří pamatujte, že pro bezbariérový vchod je nutná průchozí šířka minimálně 90 cm (a nutný je také nízký práh).   
  • Kam se budou otevírat?

Promyslete, jestli budete dveře otevírat ven, nebo dovnitř a zda potřebujete pravé, nebo levé provedení. Standardně jsou vchodové dveře otevírány dovnitř, ale pokud máte například hodně malou šatnu/chodbu, kde jsou navíc ještě jiné dveře, tak aby nedocházelo ke kolizi, je možná i varianta otevírání ven. 
  • Jaké mají mít dveře tepelně izolační vlastnosti?

Při výběru se zajímejte o hodnotu Ud, která značí prostup tepla. Čím je číslo nižší, tím dveře lépe izolují (a taky bývají dražší). 
  • Plné, nebo se zasklením? 

Plné dveře bez zasklení poskytují úplné soukromí a také tolik nelákají zloděje. Na druhou stranu ale venkovní dveře s prosklením pouštějí do domu přirozené světlo a jsou vzhledově zajímavější (zvlášť když jsou skla více členěná). Zasklení může být levnějším dvojsklem, nebo dražším a lépe izolujícím trojsklem, které se doporučuje do nízkoenergetických a pasivních domů. Pokud nechcete, aby přes dveře nebylo úplně vidět, lze zvolit ornamentní zasklení (mléčné, pískované). 
  • V jaké budou barvě? 

Samozřejmě nejlépe je, když jsou dveře i okna v jednom odstínu. Oboustranně bílé dveře jsou levnější než v případě dveří v dekoru, například v imitaci dřeva. Kompromisem může být, že z vnitřní strany budou dveře bílé (kde nijak nenaruší interiér) a z venkovní barevné. 
  • Jak budou drahé? 

Cena je samozřejmě při výběru jedním z nejdůležitějších faktorů. My si to uvědomujeme, a proto jsme rádi, že kromě hlavních vchodových dveří, které u nás nakoupíte přes konfigurátor, vám můžeme nabídnout i vedlejší vchodové dveře. Mají kování se zvýšenou bezpečností, otevírají se dovnitř, mají nízký práh i dobré tepelně izolační vlastnosti. A především jejich cena je o cca 50 % nižší v porovnání s klasickými vchodovými dveřmi. Více se o vchodových dveřích (hlavních i vedlejších) dočtete v sekci Jaké dveře kupujete? 

Jak na montáž a seřízení venkovních dveří? 

Samozřejmě jen nákupem vhodných vchodových dveří to nekončí. Protože většina našich zákazníků instaluje dveře svépomocí, sepsali jsme podrobný návod na namontování (dočtete se, jak se osazuje rám, jak se kotví, nasazuje křídlo i zatěsnuje). A na našem webu najdete odpovědi i na další často kladené otázky, stačí jen kliknout.  

 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
225
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
510
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
195
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde