Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak vybrat plastové vchodové dveře do domu

Věděli jste, že vchodové dveře lze sehnat za výrazně nižší cenu? Vedlejší dveře totiž dobře poslouží i jako hlavní. Čtěte dále a dozvíte se více. I o tom, jak vstupní dveře namontovat a seřídit.  

Na co před nákupem plastových vchodových dveří pamatovat? 

  • Jak velké dveře potřebujete?

V nabídce jsou dveře atypické, klasické jednokřídlé i větší dvoukřídlé (ty volí například majitelé starších domků nebo když potřebují do domu najíždět se širokým kočárkem, vozíkem, atd.). Při přemýšlení o vhodné šířce dveří pamatujte, že pro bezbariérový vchod je nutná průchozí šířka minimálně 90 cm (a nutný je také nízký práh).   
  • Kam se budou otevírat?

Promyslete, jestli budete dveře otevírat ven, nebo dovnitř a zda potřebujete pravé, nebo levé provedení. Standardně jsou vchodové dveře otevírány dovnitř, ale pokud máte například hodně malou šatnu/chodbu, kde jsou navíc ještě jiné dveře, tak aby nedocházelo ke kolizi, je možná i varianta otevírání ven. 
  • Jaké mají mít dveře tepelně izolační vlastnosti?

Při výběru se zajímejte o hodnotu Ud, která značí prostup tepla. Čím je číslo nižší, tím dveře lépe izolují (a taky bývají dražší). 
  • Plné, nebo se zasklením? 

Plné dveře bez zasklení poskytují úplné soukromí a také tolik nelákají zloděje. Na druhou stranu ale venkovní dveře s prosklením pouštějí do domu přirozené světlo a jsou vzhledově zajímavější (zvlášť když jsou skla více členěná). Zasklení může být levnějším dvojsklem, nebo dražším a lépe izolujícím trojsklem, které se doporučuje do nízkoenergetických a pasivních domů. Pokud nechcete, aby přes dveře nebylo úplně vidět, lze zvolit ornamentní zasklení (mléčné, pískované). 
  • V jaké budou barvě? 

Samozřejmě nejlépe je, když jsou dveře i okna v jednom odstínu. Oboustranně bílé dveře jsou levnější než v případě dveří v dekoru, například v imitaci dřeva. Kompromisem může být, že z vnitřní strany budou dveře bílé (kde nijak nenaruší interiér) a z venkovní barevné. 
  • Jak budou drahé? 

Cena je samozřejmě při výběru jedním z nejdůležitějších faktorů. My si to uvědomujeme, a proto jsme rádi, že kromě hlavních vchodových dveří, které u nás nakoupíte přes konfigurátor, vám můžeme nabídnout i vedlejší vchodové dveře. Mají kování se zvýšenou bezpečností, otevírají se dovnitř, mají nízký práh i dobré tepelně izolační vlastnosti. A především jejich cena je o cca 50 % nižší v porovnání s klasickými vchodovými dveřmi. Více se o vchodových dveřích (hlavních i vedlejších) dočtete v sekci Jaké dveře kupujete? 

Jak na montáž a seřízení venkovních dveří? 

Samozřejmě jen nákupem vhodných vchodových dveří to nekončí. Protože většina našich zákazníků instaluje dveře svépomocí, sepsali jsme podrobný návod na namontování (dočtete se, jak se osazuje rám, jak se kotví, nasazuje křídlo i zatěsnuje). A na našem webu najdete odpovědi i na další často kladené otázky, stačí jen kliknout.  

 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků