Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Proč plastová okna netěsní

Zdá se vám, že vaše plastová okna dostatečně netěsní? Profukuje jimi či dokonce zatéká? Je to jistě nepříjemná situace nejen proto, že v zimě se vzduch v místnosti zbytečně ochlazuje, ale také proto, že tím pádem vzrůstá spotřeba energií na vytápění. A proč táhne plastovými okny? Příčin může být hned několik; podle nich se následně volí řešení. Nezapomeňte, že správným utěsněním oken se dá ušetřit až 30 % nákladů za energie.

Otestujte těsnost okna:

Jestliže si nejste jisti, zdali oknem skutečně někudy proudí vzduch, zapalte čajovou svíčku a umístěte ji na okenní parapet. Jestliže se začne plamínek mihotat, okna netěsní. Budete-li posunovat svíčku podél rámu, můžete najít přesné místo, kudy uniká nejvíce tepla. Dejte však pozor také na rozdíl tlaků vzduchu v exteriéru a interiéru. Pokud právě fouká silný vítr, malému profukování se neubráníte a není to důvod k reklamaci. Zkoušku tedy provádějte za běžného počasí.

Zjistěte, kudy profukuje:

  • Mezi sklem a křídlem.
  • Mezi křídlem a rámem.
  • Mezi rámem a ostěním.

Co nezvládnete svépomocí, vyřeší servisní technik

Když zjistíte, že táhne mezi sklem a křídlem, je třeba opravit samotné zasklení. Přivolaný servisní technik tuto závadu dokáže vyřešit na místě – okno odlištuje, sklo z křídla vyndá a znovu vypodložkuje, usadí a zase zalištuje. Ale možná to zvládnete i svépomocí podle videonávodu na vysklení a zasklení okna.

Profukování mezi rámem a ostěním je nutné řešit zásahem do zdiva. Jedná-li se o popraskanou omítku, nabízí se možnost spáry zatmelit nebo vyplnit PUR pěnou. Ovšem pokud byla původní montáž provedena nekvalitně nebo s nekvalitními materiály, problém tímto způsobem dlouhodobě nevyřešíte. Při nekvalitně provedené montáži nemusí kolem okna přímo proudit vzduch, ale špatně osazené parapety vytváří neizolovaný prostor, který velmi rychle promrzá a vzduch v místnosti se ochlazuje.

V tomto případě je nutné osekat zdivo v okolí rámů, odstranit zbytky staré pěny a prostor vyplnit kvalitním izolantem. Kromě vylepšení tepelné izolace a snížení nákladů na vytápění se tímto úkonem vylepší také zvuková izolace okna.

Profukuje-li mezi křídlem a rámem, příčin může být více:

  • Opotřebované těsnění
  • Netěsnost z důvodu špatného seřízení okna
  • Deformace křídla nebo rámu

Výměna těsnění, seřízení kování

Opotřebované těsnění se dá velmi snadno vyměnit a je to otázka několika desítek korun. Plastová okna PREMIUM jsou vybavena kvalitním dvojitým dorazovým těsněním (EPDM), které má životnost několik let. Ovšem časté otevírání a zavírání okna, střídání vysokých a nízkých teplot – to vše na tento materiál zkrátka působí.

Shledáte-li těsnění bez závady, trhlin nebo jakéhokoliv dalšího opotřebení, je možné, že netěsnost okna způsobuje špatně seřízené kování. Kvůli němu křídlo nedoléhá přesně do rámu. To snadno napravíte pomocí imbusového klíče č. 4 a návodu na seřízení oken.

Pozor na deformace křídla a rámu

Jestliže je prohnuté či jakkoliv jinak deformované křídlo nebo okenní rám, může se je pokusit servisní technik vyrovnat, případně dokovat a osadit silnější výztuží. Velké deformace jsou ovšem zpravidla důvodem k výměně okna. K pokřivení rámu však naštěstí nedochází často; jedná se především o případy, kdy profily nejsou vyztuženy, nebo na okna ve velké míře působí sluneční paprsky. Obzvláště tehdy, mají-li okna tmavé dekory, může při střídání teplot docházet k roztahování a stahování křídla a rámu.

Deformace též vznikají z důvodu nevhodně navrženého okna – špatný poměr výšky a šířky rámu, vynechání pevných sloupků ve větších rámech, těžké trojsklo velkého rozměru (pokud se často větrá otevřením dokořán, prověšuje se a výrazněji se opotřebovává kování). Proto myslete již při navrhování oken, jaké vlivy na ně budou v budoucnu působit. Kdybyste potřebovali odbornou pomoc, naši zaměstnanci vám rádi poskytnou technickou konzultaci.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků