Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Plastová okna a dveře nejdou zavřít

Dělají vám stará plastová okna neplechu? Pokud nejsou zas až tak úplně stará, možná – než se pustíte do kompletní výměny – byste je zkusili rádi opravit. Závady mohou být různé, drhnutí, profukování, rosení… Mnohdy postačí malý zákrok a okna i dveře budou zase sloužit. Poruchy plastových oken tedy možná vyřešíte sami. A pokud ne, možná nastal čas porozhlédnout se po nových oknech a dveřích.

Plastové okno nejde zavřít? Silou to nevyřešíte

Pokud něco uvnitř okna brání tomu, abyste je dovřeli, rozhodně to nezkoušejte silou. Mohlo by dojít k nenávratnému poškození, po němž by nezbývalo, než je vyměnit. Je jasné, že nedovřené okno je třeba řešit velmi rychle, zejména v zimě, kdy táhne do bytu, nebo pokud se nachází v přízemí, kudy by mohli váš dům snadno navštívit zloději.

Jak vypadá nedovřené okno

  • Okenní křídlo není možné dorazit k rámu.
  • Okenní křídlo je možné dorazit k rámu, ale nelze otočit klikou do polohy „zavřeno“. Klikou není možné otočit nebo se zastaví v šikmé poloze. Okno tudíž není dostatečně zabezpečeno před nežádoucím otevřením, navíc jím profukuje a zatéká.
Tomuto druhu závady může předcházet drhnutí oken či různé lupání a praskání při pohybu okenního křídla, které, pokud se včas neřeší, může vyústit například v nemožnost dovření okna nebo dveří. Proto raději nečekejte a seřiďte okno zavčas. Nejlépe preventivně.

Příčiny poruchy se zavíráním okna

  • Přirozené dosednutí okna po montáži
  • Tvarová deformace rámů nebo křídel vlivem fyzikálních jevů (střídání extrémních teplot, nadměrné působení vlhkosti…)
  • Vyvěšení pantů
  • Zanedbaný pravidelný servis – seřízení a promazání
  • Nečistoty a prach kolem těsnění nebo v mechanismu kování
  • Nekvalitně provedená montáž
  • Závada kování

Řešení okenní závady podle příčiny

Jestliže jste si před časem pořídili nová okna, možná si jen "dosedla" a potřebují pouze seřídit. Deformované plastové profily těžko opravíte a pravděpodobně bude nutná výměna oken. Pokud vyloučíte deformaci rámů a křídel (ta se děje spíše u starých dřevěných oken, plastová jsou vůči poškození odolnější), soustřeďte svou pozornost zejména na seřízení kování. To provedete podle návodu na našem webu

Nevíte si rady? Volejte servis

Jestliže seřízení nepomohlo, kontaktujte odborný servis. Zkušený technik okno prohlédne a často i na místě opraví, protože s sebou v autě vozí nejběžnější komponenty. Případně zjistí, co vše je k opravě potřeba, a okno spraví při další návštěvě. Jestliže jsou poškozeny panty nebo další části okenního kování, provede jejich výměnu.

Nejlepší je prevence

Pravidelně seřizujte okenní kování a alespoň jednou ročně je promažte. Ideálním pomocníkem je udržovací sada na plastová okna, v níž najdete vše potřebné včetně oleje na promazání. Do preventivních opatření pak patří také například to, že nenecháváte dlouho otevřené velké těžké křídlo s trojsklem, což způsobuje nadměrné opotřebení pantů. Montujete-li nové okno, držte se všech pokynů v návodu na montáž oken.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
319
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
795
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
292
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků