Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Plastová okna a dveře nejdou zavřít

Dělají vám stará plastová okna neplechu? Pokud nejsou zas až tak úplně stará, možná – než se pustíte do kompletní výměny – byste je zkusili rádi opravit. Závady mohou být různé, drhnutí, profukování, rosení… Mnohdy postačí malý zákrok a okna i dveře budou zase sloužit. Poruchy plastových oken tedy možná vyřešíte sami. A pokud ne, možná nastal čas porozhlédnout se po nových oknech a dveřích.

Plastové okno nejde zavřít? Silou to nevyřešíte

Pokud něco uvnitř okna brání tomu, abyste je dovřeli, rozhodně to nezkoušejte silou. Mohlo by dojít k nenávratnému poškození, po němž by nezbývalo, než je vyměnit. Je jasné, že nedovřené okno je třeba řešit velmi rychle, zejména v zimě, kdy táhne do bytu, nebo pokud se nachází v přízemí, kudy by mohli váš dům snadno navštívit zloději.

Jak vypadá nedovřené okno

  • Okenní křídlo není možné dorazit k rámu.
  • Okenní křídlo je možné dorazit k rámu, ale nelze otočit klikou do polohy „zavřeno“. Klikou není možné otočit nebo se zastaví v šikmé poloze. Okno tudíž není dostatečně zabezpečeno před nežádoucím otevřením, navíc jím profukuje a zatéká.
Tomuto druhu závady může předcházet drhnutí oken či různé lupání a praskání při pohybu okenního křídla, které, pokud se včas neřeší, může vyústit například v nemožnost dovření okna nebo dveří. Proto raději nečekejte a seřiďte okno zavčas. Nejlépe preventivně.

Příčiny poruchy se zavíráním okna

  • Přirozené dosednutí okna po montáži
  • Tvarová deformace rámů nebo křídel vlivem fyzikálních jevů (střídání extrémních teplot, nadměrné působení vlhkosti…)
  • Vyvěšení pantů
  • Zanedbaný pravidelný servis – seřízení a promazání
  • Nečistoty a prach kolem těsnění nebo v mechanismu kování
  • Nekvalitně provedená montáž
  • Závada kování

Řešení okenní závady podle příčiny

Jestliže jste si před časem pořídili nová okna, možná si jen "dosedla" a potřebují pouze seřídit. Deformované plastové profily těžko opravíte a pravděpodobně bude nutná výměna oken. Pokud vyloučíte deformaci rámů a křídel (ta se děje spíše u starých dřevěných oken, plastová jsou vůči poškození odolnější), soustřeďte svou pozornost zejména na seřízení kování. To provedete podle návodu na našem webu

Nevíte si rady? Volejte servis

Jestliže seřízení nepomohlo, kontaktujte odborný servis. Zkušený technik okno prohlédne a často i na místě opraví, protože s sebou v autě vozí nejběžnější komponenty. Případně zjistí, co vše je k opravě potřeba, a okno spraví při další návštěvě. Jestliže jsou poškozeny panty nebo další části okenního kování, provede jejich výměnu.

Nejlepší je prevence

Pravidelně seřizujte okenní kování a alespoň jednou ročně je promažte. Ideálním pomocníkem je udržovací sada na plastová okna, v níž najdete vše potřebné včetně oleje na promazání. Do preventivních opatření pak patří také například to, že nenecháváte dlouho otevřené velké těžké křídlo s trojsklem, což způsobuje nadměrné opotřebení pantů. Montujete-li nové okno, držte se všech pokynů v návodu na montáž oken.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
289
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
558
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
223
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde