Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co dělat, když plastová okna drhnou

Lupe, chrastí nebo praská vám ve starých oknech při jejich manipulaci? Drhne to při zavírání a otevírání? Nečekejte, až okna nepůjdou zavřít vůbec!

Došlo ke komplikacím u nových oken v novostavbě? Není třeba se hned děsit, drhnutí může být způsobeno přirozeným sedáním stavby v prvních měsících a letech po montáži, takže postačí seřízení a promazání kování.

Příčiny praskání v oknech a drhnutí

  • Neseřízené okenní kování
  • Poškozené kování
  • Přirozená roztažnost materiálu vlivem teplot
  • Zrání (sedání) stavby
  • Pokroucené profily

Seřízení plastových oken

Praskání v oknech nebo drhnutí při pohybu, stejně jako ostatní závady, je třeba řešit podle jejich příčiny. Jestliže se některý z uvedených problémů projevuje, může jít pouze o neseřízené kování. Nedotažené seřizovací body mohou způsobovat vyvěšování křídla, které potom nedoléhá k rámu tak, jak má.

Seřiďte tedy okenní kování podle návodu. Postačí vám k tomu běžný imbusový klíč č. 4. Tato údržba oken by se měla provádět minimálně jednou do roka (v novostavbě pravděpodobně o něco častěji).

Jestliže například křídlo dře ve spodní části, je nutné jeho seřízení směrem nahoru. V návodu jsou zobrazeny různé varianty drhnutí a konkrétní postupy k nápravě.

A vhodné přípravky? Všechny pohromadě

Aby ošetření oken bylo kompletní, ideálním pomocníkem je udržovací sada pro plastová okna a dveře, která obsahuje všechny potřebné prostředky, jimiž promažete kování, očistíte plastové profily a ošetříte těsnění.

Udržovací sada na plastová okna a dveře

Nepomohlo seřízení? Kontaktujte nás

Jestliže i po vašem zákroku potíže přetrvávají, kontaktujte odborný servis. Po domluvě k vám můžeme vyslat servisního technika, který posoudí stav oken na místě, drobné zákroky může rovnou provést nebo se s vámi domluví na dalším postupu. 

Pokud jsou poruchy na oknech neopravitelné, například jsou-li plastové profily deformovány nebo kování nenávratně poškozeno, mrkněte se na nabídku nových plastových oken a dveří.

Zajímá vás z čeho se skládají plastová okna? Podívejte se na náš článek, který vám pomůže lépe pochopit konstrukci plastových oken.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
418
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
672
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
278
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde