Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Co dělat, když plastová okna drhnou

Lupe, chrastí nebo praská vám ve starých oknech při jejich manipulaci? Drhne to při zavírání a otevírání? Nečekejte, až okna nepůjdou zavřít vůbec!

Došlo ke komplikacím u nových oken v novostavbě? Není třeba se hned děsit, drhnutí může být způsobeno přirozeným sedáním stavby v prvních měsících a letech po montáži, takže postačí seřízení a promazání kování.

Příčiny praskání v oknech a drhnutí

  • Neseřízené okenní kování
  • Poškozené kování
  • Přirozená roztažnost materiálu vlivem teplot
  • Zrání (sedání) stavby
  • Pokroucené profily

Seřízení plastových oken

Praskání v oknech nebo drhnutí při pohybu, stejně jako ostatní závady, je třeba řešit podle jejich příčiny. Jestliže se některý z uvedených problémů projevuje, může jít pouze o neseřízené kování. Nedotažené seřizovací body mohou způsobovat vyvěšování křídla, které potom nedoléhá k rámu tak, jak má.

Seřiďte tedy okenní kování podle návodu. Postačí vám k tomu běžný imbusový klíč č. 4. Tato údržba oken by se měla provádět minimálně jednou do roka (v novostavbě pravděpodobně o něco častěji).

Jestliže například křídlo dře ve spodní části, je nutné jeho seřízení směrem nahoru. V návodu jsou zobrazeny různé varianty drhnutí a konkrétní postupy k nápravě.

A vhodné přípravky? Všechny pohromadě

Aby ošetření oken bylo kompletní, ideálním pomocníkem je udržovací sada pro plastová okna a dveře, která obsahuje všechny potřebné prostředky, jimiž promažete kování, očistíte plastové profily a ošetříte těsnění.

Udržovací sada na plastová okna a dveře

Nepomohlo seřízení? Kontaktujte nás

Jestliže i po vašem zákroku potíže přetrvávají, kontaktujte odborný servis. Po domluvě k vám můžeme vyslat servisního technika, který posoudí stav oken na místě, drobné zákroky může rovnou provést nebo se s vámi domluví na dalším postupu. 

Pokud jsou poruchy na oknech neopravitelné, například jsou-li plastové profily deformovány nebo kování nenávratně poškozeno, mrkněte se na nabídku nových plastových oken a dveří.

Zajímá vás z čeho se skládají plastová okna? Podívejte se na náš článek, který vám pomůže lépe pochopit konstrukci plastových oken.

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
337
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
825
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
312
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků