Odběr zboží je i nadále možný přes výdejové okénko. Více zde.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Stavba domu svépomocí – montáž oken a jejich seřízení

Ve třetím díle seriálu svépomocí jsme popsali, co je dobré si před montáží zajistit a následující řádky budou patřit popisu samotné montáže a také poradíme, jak nová okna seřídit.  

Správné vyvážení rámu i dodržení vzdáleností kotvících prvků

Jistě už jste slyšeli o tom, že abyste s novými okny byli spokojení, musí být správně namontované. A jak přesně na to? Podívejte se do naší sekce návodů, kde najdete podrobný popis včetně nákresů ukotvení. A postup instalace jsme také natočili

Ze zkušeností od našich zákazníků víme, že je potřeba se zaměřit především na následující: 
  • Dávejte si pozor na průhyb na všechny strany a to jak křídel při nošení, tak rámů při instalaci.
  • Abyste zvýšili izolační vlastnosti okna, doporučujeme, zvláště u novostaveb, instalovat paropropustné a parotěsné pásky. Více uvidíte v tomto videu.  
  • Ohlídejte si správné umístění okna vůči ostění, zvláště to platí v případě většího zateplení, aby okno nebylo příliš hluboko. Někdy majitelé novostaveb, když plánují zateplovat, volí tzv. předsazenou montáž, což znamená, že se okna vsadí do zateplovací vrstvy, díky čemuž se eliminují tepelné mosty. 
  • Pohlídejte si vyvážení rámu jak ve svislé, tak ve vodorovné rovině včetně úhlopříčky. Správně namontované a vyvážené okno, poznáte tak, že se při otevření nebude křídlo hýbat, tedy dále otevírat ani naopak zavírat.
  • Dbejte na dodržení vzdáleností kotvících prvků, dvojnásob to platí u tmavých dekorů, které se v létě více zahřívají a tedy více roztahují.  
  • Prostor mezi rámem a ostěním řádně vypěňujte (jen ale do 2/3, pěna ještě nabobtná).
  • Do dvou měsíců stáhněte ochranou pásku. Pokud během uvedené doby nestihnete udělat vnitřní omítky a venkovní fasádu, musíte na okna dát nové pásky s igelitem. Původní ochranné pásky ale opravdu nenechávajte na oknech delší dobu, protože se může stát (zvláště u oken orientovaných na jih), že se páska do plastu tzv. zapeče a při jejím sundáváním budete muset použít například nožík a povrch poškrábete.  

Montáž oken svépomocí

Po montáži pravidelně větrejte a okna seřiďte

Už jsme zmínili, že z oken je nutné odstranit ochranné pásky, ale tím to nekončí. Po montáži je nutné důsledně větrat, aby se v domě nehromadila vlhkost. Plastová okna sice nejsou na vlhkost tak náchylná jako dřevěná okna, přece jen je ale dobré se nadměrné vlhkosti zbavit. Rovněž doporučujeme okna seřídit, aby nedocházelo k drhnutí, nebo naopak netěsnění. Jak přesně při seřízení postupovat, se dočtete v tomto návodu. Kování také nezapomeňte jednou ročně promazat, stejně tak doporučujeme ošetřit těsnění a plastové povrchy. Všechny prostředky k údržbě najdete v této udržovací sadě. Jejím pravidelným používáním prodloužíte životnost oken. 
 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
439
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
897
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
327
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků