Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k Vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak poznat kvalitní plastová okna

Kvalita je zárukou spokojenosti prakticky u každého zboží, a ani plastová okna nejsou výjimkou. Ba naopak. U oken a dveří více než u jiných výrobků nedostatky pocítíte, a to hned s ohledem na různé aspekty.

Nekvalitní okna mohou málo těsnit, může jimi profukovat nebo zatékat, dochází u nich k poruchám kování, které vedou k závažným problémům, jako například nemožnost okno zavřít nebo otevřít. V nejhorším případě je majitel nucen okna vyměnit, což není jednak levná záležitost, a jednak je to další nepříjemný zásah do života domácnosti.

Abyste předešli těmto nepříjemnostem, je důležité výběr nepodcenit. A jak tedy poznat kvalitní plastová okna?

Soustřeďte se na:

  • Kování
  • Profily
  • Zasklení
  • Těsnění
  • Montáž

Kování: nezapomeňte je seřizovat

Kování určitě celoobvodové s dostatkem seřizovacích bodů. Zjistěte také, zda má také dostatek zavíracích bodů, které by měly mít mezi sebou odstup maximálně 700 mm, což zajišťuje rovnoměrný přítlak těsnicího systému a zvyšuje bezpečnost před vloupáním. Překonat kvalitní kování totiž není jen tak, a jelikož zloději dávají přednost vypáčení okna před jeho rozbitím, je třeba jim tuto činnost co nejvíce znesnadnit.

Kování je pak nutné přibližně jednou ročně seřídit a promazat, abyste předešli vzniku závad a prodloužili jeho životnost.

Profily, stavební hloubka

Všímejte si také plastových profilů. Vybírejte vícekomorové profily (při nejmenším pětikomorové) s kvalitní ocelovou výztuhou. Tloušťka vnější stěny profilů by měla být alespoň 2,5 mm a tloušťka výztuhy u menších oken alespoň 1mm. U středních a větších oken je pak vhodné použít výztuhy o tloušťce 1,2 - 2mm. Tím se předchází rozpínání a kroucení plastu, k němuž by mohlo docházet při teplotních výkyvech. Mezi rámem a deformovaným křídlem pak vznikají otvory, jimiž fouká či zatéká. Díky dostatečné tloušťce stěn profilů a kvalitní výztuze těmto problémům jednoznačně předcházíte. Stavební hloubka by měla být 70 mm, nebo raději 80 mm a více.

Zasklení, meziskelní rámeček, těsnění

Dvojitá nebo trojitá skleněná výplň je nutností. Přičemž nelze jednoznačně rozhodnout, zda jsou lepší dvojskla nebo trojskla. Každá varianta se hodí pro jiný případ. Trojskla maximálně přispívají ke snížení spotřeby energie za vytápění, hodí se do nízkoenergetických domů, avšak skleněné výplně trojskel jsou mnohem těžší než dvojskla, tudíž je třeba k nim podle toho přistupovat. Není například vhodné jejich větrání dokořán, obzvláště u oken velkých formátů, protože tím trpí kování. Pokud řešíte zvukotěsnost oken, budou mít trojskla jistou výhodu jednou vrstvou navíc. Důležité je také ohlídat bezchybnou montáž.

Montáž

Sebekvalitnější okna pozbývají svoje výhody při nedbale provedené montáži. Její preciznost je také velmi důležitá. Dokonalé ukotvení, použití kvalitní polyuretanové pěny – to vše je nutné, aby okna plnila na sto procent svoje funkce, tedy těsnost, tepelnou i zvukovou izolaci a bezpečnost.


Zpět do poradny
224
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili až k Vám domů
576
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
260
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 32 251 objednávek a dodali vám více než 150 000 oken

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde

Dodávali jsme okna i vašemu sousedovi. Nevěříte?

V minulém roce jsme v ČR
dodali více než 33 000 kusů oken
Prohlédnout realizace

MenuX

InformaceX