Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak poznat kvalitní plastová okna

Kvalita je zárukou spokojenosti prakticky u každého zboží, a ani plastová okna nejsou výjimkou. Nekvalitní okna mohou málo těsnit, může jimi profukovat nebo zatékat. Dochází u nich k poruchám kování, které vedou k závažným problémům, jako například nemožnost okno zavřít nebo otevřít. V nejhorším případě je majitel nucen okna vyměnit, což není levná záležitost a také je to další nepříjemný zásah do života domácnosti.

Důležitější než vzhled jsou technické parametry

Abyste těmto nepříjemnostem předešli, doporučujeme se při výběru zaměřit na technické parametry. Především si zjistěte, jaký je použit profil (jakou má stavební hloubku, počet komor, hodnotu Uw...), jaké kování, zasklení a těsnění. Samozřejmě v dalším sledu se dívejte, jaké jsou možnosti otevírání oken, jejich barevné provedení a rozměrové limity. 
 

Základ je dostatečná stavební hloubka a výztuha 

Profil musí mít nejméně pět komor (lépe ale šest nebo sedm) a důležité (zvláště u oken orientovaných na jih, kde se plast více zahřívá) je kvalitní ocelové vyztužení

Tloušťka vnější stěny profilů by měla být alespoň 2,5 mm a tloušťka výztuhy u menších oken nejméně 1 mm. U středních a větších oken je pak vhodné použít výztuhy o tloušťce 1,2–2 mm. Tím se předchází rozpínání a kroucení plastu, k němuž by mohlo docházet při teplotních výkyvech. Mezi rámem a deformovaným křídlem pak vznikají otvory, jimiž fouká či zatéká. Díky dostatečné tloušťce stěn profilů a kvalitní výztuze těmto problémům jednoznačně předcházíte. Stavební hloubka by měla být minimálně 70 mm, raději ale 80 mm a více. 

Kování: nezapomeňte je seřizovat

Kování volte určitě celoobvodové s dostatkem seřizovacích bodů. Zjistěte také, zda má také dostatek zavíracích bodů, které by měly mít mezi sebou odstup maximálně 700 mm, což zajišťuje rovnoměrný přítlak těsnicího systému a zvyšuje bezpečnost před vloupáním. Překonat kvalitní kování totiž není jen tak, a jelikož zloději dávají přednost vypáčení okna před jeho rozbitím, je třeba jim tuto činnost co nejvíce znesnadnit.
Upozorňujeme, že kování je nutné přibližně jednou ročně seřídit a promazat, abyste předešli vzniku závad a prodloužili jeho životnost. 

Dvojsklo je standard

Pryč jsou doby s jednoduchým zasklením, dnes je standard dvojsklo a v případě novostaveb, které se dnes staví v nízkoenergetickém a pasivním standardu, jsou nutná trojskla. Ta totiž lépe tepelně i zvukově izolují. Nevýhodou ale je, že jsou těžší, takže není dobré mít zvláště velká okna dlouho otevřená, protože se více namáhá kování.

V souvislosti s izolací se také podívejte, jaké je u oken použito těsnění, běžné je dvoustupňové, lepší je třístupňové. Rovněž doporučujeme se zeptat, jaký je mezi skly distanční rámeček. Standardně bývá ocelový, ale vhodnější je tzv. teplý plastový rámeček, který lépe izoluje a snižuje riziko rosení oken. 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
319
oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
795
zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
292
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás v 5 evropských zemích
Odbavili jsme již 54 518 objednávek a dodali vám více než 200 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Dobrý den,s Vaším obchodem jsem velice spokojený. Nákup probíhal úplně bez problémů a velice rychle. 18.11.2020 jsem vytvořil objednávku, na základě mé objednávky mě druhý den kontaktovalo klientské centrum a potvrdilo mě zadané rozměry. 20.11.2020 jsem byl informován o zaplacení zálohy a zároveň okna byly předány do výroby. 16.12. jsem byl informován , že okna byla předána dopravci a druhý den jsem měl okna doručená. Nebyl ani problém se s přepravcem domluvit na změně adresy, jelikož jsem si neuvědomil, že tak objemný balík nejsem schopný převést na místo určení . Potřeboval jsem to na zahrádku. Okna byla velice pěkně zabalená, nebyla nikde poškozená. Namontoval jsem si je sám, dle perfektně vytvořeného video manuálu na Vašich stránkách. Do budoucna jsem rozhodnutý ještě s nákupem plastových dveří a to jedině u Vás.
Zdědila jsem po rodičích rodinný dům. Přestavovali jsme I. patro domu, na což jsme si museli vzít hypotéku. Až jsme I. patro opravili, naskytla se otázka, co s přízemím, kde jsou stará, dřevěná, kastlová okna. Začala jsem hledat na internetu nějakou výhodnou variantu a našla jsem vaše "skladová okna". Začali jsme postupně realizovat výměnu oken, dům je větší, naráz bohužel všechno nejde. V současné době nám zbývají 3 okna a máme vyměněno v celém domě. Přínosné je to, že manžel si zabuduje okna sám, udělá i zednické úpravy. Vaše webové stránky jsou velice přehledné, je fajn, že když si navrhnu okno vlastních rozměrů, není pro Vás problém ho vyrobit, všechno příslušenství je taky dostupné. A co je nejdůležitější, vše je za velmi příznivé ceny. Po zadání objednávky od Vás někdo zatelefonuje a ještě zkonzultuje objednávku a potom už jen čekám, než pošlete email, že je okno k vyzvednu. S vašimi okny jsem opravdu moc spokojená a doufám, že velmi brzy zrealizuji výměnu posledních tří oken.Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků, já jsem spokojená velice.

Podívejte se na další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků