Z důvodu prevence šíření nemoci Covid-19 jsou ale zaměstnanci zákaznické linky na home office. Všechna čísla jsou v provozu, ale může dojít k výpadkům. Abychom tyto nepříjemnosti co nejvíce eliminovali, zprovoznili jsme dodatečné číslo zákaznické podpory +420 702 158 937. Více zde.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Bez smluv a papírování
Expedice k vám domů do 3 dnů
Největší sklad v ČR
Kvalita švýcarského koncernu Arbonia AG

Jak poznat kvalitní plastová okna

Kvalita je zárukou spokojenosti prakticky u každého zboží, a ani plastová okna nejsou výjimkou. Nekvalitní okna mohou málo těsnit, může jimi profukovat nebo zatékat. Dochází u nich k poruchám kování, které vedou k závažným problémům, jako například nemožnost okno zavřít nebo otevřít. V nejhorším případě je majitel nucen okna vyměnit, což není levná záležitost a také je to další nepříjemný zásah do života domácnosti.

Důležitější než vzhled jsou technické parametry

Abyste těmto nepříjemnostem předešli, doporučujeme se při výběru zaměřit na technické parametry. Především si zjistěte, jaký je použit profil (jakou má stavební hloubku, počet komor, hodnotu Uw...), jaké kování, zasklení a těsnění. Samozřejmě v dalším sledu se dívejte, jaké jsou možnosti otevírání oken, jejich barevné provedení a rozměrové limity. 
 

Základ je dostatečná stavební hloubka a výztuha 

Profil musí mít nejméně pět komor (lépe ale šest nebo sedm) a důležité (zvláště u oken orientovaných na jih, kde se plast více zahřívá) je kvalitní ocelové vyztužení

Tloušťka vnější stěny profilů by měla být alespoň 2,5 mm a tloušťka výztuhy u menších oken nejméně 1 mm. U středních a větších oken je pak vhodné použít výztuhy o tloušťce 1,2–2 mm. Tím se předchází rozpínání a kroucení plastu, k němuž by mohlo docházet při teplotních výkyvech. Mezi rámem a deformovaným křídlem pak vznikají otvory, jimiž fouká či zatéká. Díky dostatečné tloušťce stěn profilů a kvalitní výztuze těmto problémům jednoznačně předcházíte. Stavební hloubka by měla být minimálně 70 mm, raději ale 80 mm a více. 

Kování: nezapomeňte je seřizovat

Kování volte určitě celoobvodové s dostatkem seřizovacích bodů. Zjistěte také, zda má také dostatek zavíracích bodů, které by měly mít mezi sebou odstup maximálně 700 mm, což zajišťuje rovnoměrný přítlak těsnicího systému a zvyšuje bezpečnost před vloupáním. Překonat kvalitní kování totiž není jen tak, a jelikož zloději dávají přednost vypáčení okna před jeho rozbitím, je třeba jim tuto činnost co nejvíce znesnadnit.
Upozorňujeme, že kování je nutné přibližně jednou ročně seřídit a promazat, abyste předešli vzniku závad a prodloužili jeho životnost. 

Dvojsklo je standard

Pryč jsou doby s jednoduchým zasklením, dnes je standard dvojsklo a v případě novostaveb, které se dnes staví v nízkoenergetickém a pasivním standardu, jsou nutná trojskla. Ta totiž lépe tepelně i zvukově izolují. Nevýhodou ale je, že jsou těžší, takže není dobré mít zvláště velká okna dlouho otevřená, protože se více namáhá kování.

V souvislosti s izolací se také podívejte, jaké je u oken použito těsnění, běžné je dvoustupňové, lepší je třístupňové. Rovněž doporučujeme se zeptat, jaký je mezi skly distanční rámeček. Standardně bývá ocelový, ale vhodnější je tzv. teplý plastový rámeček, který lépe izoluje a snižuje riziko rosení oken. 

Neodcházejte, máme toho více

Zpět do poradny
322
přesně tolik oken a dveří jsme vám minulý týden doručili na vaše bydliště
618
tolik zákazníků naše operátorky obsloužily po telefonu v minulém týdnu
236
objednávek jsme přijali v uplynulém týdnu
Navštivte osobně
náš showroom
Najdete nás ve 4 evropských zemích
Odbavili jsme již 43 069 objednávek a dodali vám více než 175 000 oken a dveří

Od našich zákazníků

Objednaná okna mi přišly do tří dnů. Oproti jiným nabídkám jsem dostal výrazně nižší cenu a super termín dodání!
Dobry den konecne som nasla internetovy obchod na jednicku-pani je velmi zlata -ochotna -pomoze a tovar je tu hned tak ako slubia -krasne zabalene a budem znova nakupovat lebo su neskutocne dobre aj ceny a odporucam kazdemu ak surne potrebujete iba sa obratte na tento obchodik-dakujem pekne len tak dalej

Další hodnocení a fotografie z realizací od našich zákazníků zde